DM INC rozwija usługę depozytariusza | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 maj 2022, 09:10

DM INC rozwija usługę depozytariusza

Dom Maklerski INC S.A., należący do Grupy Kapitałowej INC – niezależnej grupy wysoko wyspecjalizowanych podmiotów rynku kapitałowego działającej w zakresie finansowania innowacyjnych małych i średnich firm, zgodnie z założeniami przyjętej strategii przygotowuje się do świadczenia usługi depozytariusza dla funduszy inwestycyjnych zamkniętych.

Dom Maklerski INC rozpoczął działania związane z uruchomieniem usługi depozytariusza dla funduszy inwestycyjnych zamkniętych.

„Obecnie trwają m.in. zaawansowane prace nad wyborem doświadczonego i wyspecjalizowanego dostawcy systemu IT. Do naszego zespołu dołączyła Joanna Kordys, której głównym zadaniem będzie stworzenie dedykowanego działu do bieżącej obsługi klientów depozytariusza oraz rozwój usługi. Dokładamy najwyższej staranności na każdym etapie jej wdrożenia i staramy się perfekcyjnie przygotować pod względem organizacyjnym i procesowym.” – mówi Sebastian Huczek, wiceprezes zarządu DM INC.

Joanna Kordys związana jest z rynkiem kapitałowym od ponad 20 lat. Posiada bogate doświadczenie w branży funduszy inwestycyjnych m.in. w operacjach, zarządzaniu projektami, procesami i projektowaniu systemów IT, a także zarządzaniu zasobami ludzkimi. Przez ostatnie 15 lat pełniła funkcje kierownicze, rekrutowała i skutecznie rozwijała zespoły. Pracowała m.in. dla takich firm jak TECTONA Fund Operations S.A., VISTRA Fund Services Poland sp. z o.o. SKA, Investor TFI S.A, Opera TFI S.A, AVIVA PTE AVIVA SANTANDER S.A.

Zgodnie z wymogami prawa, dom maklerski prowadzący usługi depozytariusza musi posiadać fundusze własne na odpowiednio wysokim poziomie, w związku z czym konieczne jest podniesienie kapitału zakładowego domu maklerskiego INC. Dlatego też spółka INC S.A. w dniach 9-31 maja br. przeprowadza emisję akcji, a zebrane środki zostaną przeznaczone na ten cel.

„Na rynku jest obecnie kilkaset funduszy inwestycyjnych zamkniętych. Usługi depozytariusza FIZ świadczy zaledwie kilka banków i domów maklerskich, a w ostatnim czasie banki wycofują się ze świadczenia tej usługi, w szczególności dla mniejszych funduszy inwestycyjnych zamkniętych. Świadczenie funkcji depozytariusza nie jest funkcją pasywną czy techniczną, ale wymaga dynamicznego i ostrożnego podejścia oraz aktywnego działania we współpracy z TFI, i tak też zamierzamy działać.” – mówi Sebastian Huczek.

O Grupie Kapitałowej INC:

Grupa Kapitałowa INC to stabilna, niezależna grupa wysoko wyspecjalizowanych podmiotów rynku kapitałowego działająca w zakresie finansowania innowacyjnych małych i średnich firm. Grupa INC prowadzi działalność od 27 lat. W skład grupy wchodzi 5 spółek o różnym profilu działalności w obszarach biznesowych tj.: usługi doradcze, oferowanie instrumentów finansowych oraz inwestycje na rynku kapitałowym. Każdą z nich tworzą doświadczeni pasjonaci rynku finansowego zapewnianiający Klientom kompleksową obsługę w zakresie ich potrzeb biznesowych.

  • INC S.A. – spółka dominująca w grupie INC, która specjalizuje się w doradztwie na rynku kapitałowym. INC S.A. to Autoryzowany Doradca rynku NewConnect, Autoryzowany Doradca rynku obligacji GPW Catalyst oraz rynku akcji AeRO prowadzonego przez BVB (Giełdę Papierów Wartościowych w Bukareszcie). INC S.A. wprowadziło około 80 emitentów na rynek NewConnect, co czyni spółkę liderem wśród wszystkich autoryzowanych doradców działających na tym rynku w ciągu jego 15 letniej historii. Od 2006 roku INC S.A. jest notowana na głównym parkiecie GPW.
  • Dom Maklerski INC S.A. – posiada licencję na prowadzenie działalności maklerskiej w zakresie oferowania instrumentów finansowych, przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych, doradztwa inwestycyjnego oraz prowadzenia rachunków. Dom Maklerski posiada również platformę dedykowaną dla ofert publicznych: crowdconnect.pl.
  • INC Private Equity ASI S.A. – podmiot typu pre-ipo fund inwestujący w spółki na etapie poprzedzającym IPO i debiut w obrocie zorganizowanym. Jego model biznesowy jest zbliżony do podmiotów venture buildingowych. Spółka wpisana jest do rejestru Zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi.
  • Carpathia Capital ASI S.A. – podmiot o charakterze opportunity fund, inwestujący w małe i średnie spółki w Polsce i w Rumunii. Spółka wpisana jest do rejestru Zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi.
  • Raisemana Sp. z o.o. – platforma crowdfundingowa o tradycyjnym, donacyjnym charakterze, umożliwiająca pozyskanie finansowania społecznościowego dla projektów cyfrowych oraz gier wideo czy filmów w oparciu o technologię blockchain.

Źródło: Spółka, #INC

Zobacz także: INC SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości