Grupa STS miała w I kw. 44,7 mln zł zysku netto j.d., wzrost o 1,8 proc. rdr | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 maj 2022, 18:48

Grupa STS miała w I kw. 44,7 mln zł zysku netto j.d., wzrost o 1,8 proc. rdr

Grupa STS Holding miała w I kwartale 2022 roku 44,7 mln zł zysku netto jednostki dominującej wobec 43,9 mln zł zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie kwartalnym. Analitycy ankietowani przez PAP Biznes spodziewali się wyniku netto w przedziale 37,3 mln zł - 46,3 mln zł.

Zysk operacyjny wyniósł 61,4 mln zł wobec 54,1 mln zł rok wcześniej.

Przychody z zakładów wyniosły 142,3 mln zł, a przed rokiem wynosiły 124,6 mln zł.

Jak podała grupa w komunikacie prasowym, skorygowana EBITDA wyniosła 72 mln zł i była wyższa o 17 proc. rdr.

Grupa STS wygenerowała w I kwartale NGR (wartość zakładów zawartych przez klientów, pomniejszona o wypłacone wygrane i podatek od gier) w wysokości 158 mln zł, co oznacza wzrost o 15 proc. rdr.

W pierwszych trzech miesiącach 2022 roku wartość zawartych zakładów przez klientów grupy STS wyniosła niemal 1,1 mld zł. Liczba aktywnych użytkowników wyniosła 350 tysięcy. Grupa pozyskała 64 tysiące nowych rejestracji, natomiast liczba klientów, którzy dokonali pierwszego depozytu wyniosła 41 tysięcy.

"W trakcie trzech pierwszych miesięcy 2022 roku, mimo wojny i inflacji, wygenerowaliśmy bardzo dobre wyniki operacyjne oraz finansowe. Skorygowana EBITDA wzrosła w tym czasie o 17 proc. rok do roku, a zysk głównej spółki operacyjnej – STS S.A. aż o 24 proc. rok do roku. Zgodnie z naszymi deklaracjami będziemy dzielić się wypracowanym zyskiem z akcjonariuszami STS Holding. Warto odnotować, że w tym roku wzrost akwizycji oraz większa aktywność graczy będzie miała miejsce w drugiej połowie roku ze względu na kalendarz rozgrywek sportowych, w tym Mistrzostwa Świata w Katarze, w których udział weźmie nasza kadra narodowa" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Mateusz Juroszek.

Grupa na koniec 2021 roku nie posiadała długów zewnętrznych i zobowiązań bankowych, a przyznane linie kredytowe nie zostały uruchomione. Grupa STS łącznie posiada 305 mln zł kapitałów rezerwowych, w tym 185 mln zł środków finansowych i ich ekwiwalentów oraz 120 mln zł niewykorzystanych linii kredytowych.

(PAP Biznes), #STH

pel/ asa/

Zobacz także: STS Holding SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości