Live Motion Games i Frozen Way łączą siły | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 maj 2022, 09:13

Live Motion Games i Frozen Way łączą siły

Tuż przed zbliżającą się premierą gry Builder Simulator, Live Motion Games S.A. nawiązała strategiczną współpracę z Frozen Way S.A., producentem i wydawcą bijącego rekordy House Flipper — Pets DLC. Współpraca obejmie: wsparcie wydawnicze i promocyjne gry Builder Simulator oraz dalszą wymianę doświadczeń z obszaru wydawania, marketingu i produkcji gier. Umowa dotyczy wsparcia marketingowego zaplanowanej na 9 czerwca br. premiery Builder Simulatora oraz dalszej wymiany doświadczeń z zakresu produkcji, optymalizacji, testowania, komunikacji i marketingu gier. Frozen Way S.A. zostanie współwydawcą Builder Simulatora oraz będzie brała udział w wydaniu wszystkich dodatków na PC oraz ewentualnych portów na konsole.

19 maja br. Live Motion Games S.A. ogłosiła datę premiery Builder Simulator. Gra ma nie tylko dawać możliwość planowania i budowania domów, ale również ich wykańczania. Studio zapowiedziało tytuł jako rozbudowaną, obszerną grę: ponad 1000 przedmiotów wykończenia wnętrz, 24 różne działki do zabudowy, tryb fotograficzny, czy możliwość „przeskoczenia” do etapu wystroju wnętrz. Dzisiaj warszawska spółka ogłosiła nawiązanie strategicznej współpracy z Frozen Way S.A. — studiem rozwijającym hit sprzedażowy pt. House Flipper — grę polegającą na odnawianiu wnętrz!

– Cieszymy się z tej współpracy, bo daje nam możliwość skorzystania z wiedzy i możliwości poważnego wzmocnienia działań promocyjnych Buildera. Jednocześnie widzimy tu szansę na stworzenie unikalnej, w tym segmencie rynku gamingowego, synergii. – mówi Michał Kaczmarek, prezes Live Motion Games S.A.

House Flipper to jeden z najmocniejszych tytułów w portfolio grupy PlayWay S.A. Grę wydano w maju 2018 roku i do dziś sprzedała się w blisko 3 milionach egzemplarzy. Niespełna 2 tygodnie temu na Steam zadebiutował House Flipper – Pets DLC, który znów przyciągnął graczy do symulatora domowych remontów. O zainteresowaniu grą świadczy rekordowy peak, który przekroczył poziom 13 tys. użytkowników grających jednocześnie.

– Wierzymy, że Builder Simulator ma potencjał, by stać się znaczącą marką, a nawet, by powtórzyć sukces House Flippera. Zamierzamy kontynuować bliską współpracę, która pozwoli nam na skuteczniejszy rozwój obu spółek na rynku wydawniczym, oraz na usprawnienia w produkcji, optymalizacji czy testowaniu gier. Czerwcowa premiera Builder Simulatora jest świetnym momentem na rozpoczęcie tej wspólnej drogi – mówi Mateusz Jeleń, prezes Frozen Way S.A.

O spółce Live Motion Games:

Live Motion Games S.A. prowadzi działalność na rynku gier wideo. Studio zajmuje się produkcją gier komputerowych na platformę Steam. Obecnie Spółka pracuje nad wieloma grami, które są w różnym stopniu zaawansowania. Spółka powstała w 2017 roku. Jej głównym akcjonariuszem jest notowany na GPW wydawca i producent gier komputerowych – PlayWay. Strategia spółki zakłada tworzenie i sprzedaż tytułów na całym świecie w modelu cyfrowym, za pośrednictwem platformy Steam. Od czerwca 2021 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.

O spółce Frozen Way:

Frozen Way S.A. prowadzi działalność na rynku gier wideo. Studio zajmuje się produkcją gier komputerowych na platformę Steam. Frozen Way to studio deweloperskie i wydawca gier z Krakowa. Studio znane jest ze współtworzenia House Flipper oraz DLC dla tego tytułu, a także ze stworzenia i wydania House Flipper VR na Steam. Firma koncentruje się na rynku PC oraz konsolach nowej generacji.

Źródło: Spółka, #LMG

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości