Miedź na LME nieznacznie zyskuje | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 maj 2022, 08:42

Miedź na LME nieznacznie zyskuje

Ceny miedzi na giełdzie w Londynie nieznacznie rosną, a inwestorzy oceniają działania władz w Chinach w celu wsparcia gospodarki. Miedź na LME w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniana wyżej o 0,2 proc. wobec 9.454,00 USD za tonę, notowanych na zakończenie poprzedniej sesji - informują maklerzy.

Na Comex miedź kosztuje 4,2900 USD za funt, niżej o 0,35 proc.

W Chinach bank centralny i regulator sektora bankowego wezwali do udzielania przez krajowe banki większej liczby pożyczek w celu ożywienia gospodarki Chin, którą osłabiła walka z epidemią Covid-19 i wprowadzane w wielu miastach i regionach lockdowny.

Główne państwowe chińskie gazety wychwalają prezydenta Chin Xi Jinpinga za koncentrację władz na wzroście gospodarczym w kraju po tym, gdy chińska gospodarka gwałtownie spowolniła od marca po wprowadzeniu blokad w głównych miastach w czasie walki z epidemią koronawirusa Omikron.

Rząd Chin i bank centralny powtarzają zapowiedź działań na rzecz pomocy w ponownym uruchamianiu fabryk, zwiększaniu konsumpcji, inwestycji i poprawy sytuacji na chińskim rynku nieruchomości, ale na razie niewiele jest oznak końca "nieszczęść" m.in. w zakłócownych łańcuchach dostaw lub poprawy zaufania konsumentów i wydawania większych sum na zakupy.

Na zakończenie poprzedniej sesji miedź na LME w Londynie staniała 94 USD do 9.454 USD za tonę.(PAP Biznes)

aj/ mfm/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości