Shoper przejął kontrolny pakiet udziałów w agencji Sempire (opis) | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 maj 2022, 09:54

Shoper przejął kontrolny pakiet udziałów w agencji Sempire (opis)

Shoper podpisał umowę inwestycyjną w sprawie przejęcia 100 proc. udziałów w agencji marketingu internetowego Sempire Europe. W pierwszej części transakcji Shoper kupił 60 proc. udziałów Sempire za 15 mln zł - podała spółka w komunikacie.

Pozostałe udziały w Sempire, stanowiące 40 proc. kapitału zakładowego tej spółki, Shoper nabędzie po upływie 3 lat od podpisania umowy za cenę nie mniejszą niż 15 mln zł, powiększoną o kwotę zmienną nie wyższą niż 15 mln zł, uzależnioną od osiągnięcia określonych w umowie celów finansowych.

Spółka podała, że pierwsza część transakcji, czyli zakup 60 proc. udziałów Sempire, zostanie sfinansowana ze środków własnych, a następnie planowane jest jej zrefinansowanie kredytem bankowym.

Agencja Sempire dostarcza usługi w zakresie marketingu internetowego firmom prowadzącym handel internetowy. Flagowym rozwiązaniem agencji jest usługa pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych (SEO) zorientowana na sklepy internetowe.

Agencja realizuje również działania z zakresu marketingu efektywnościowego wykorzystując platformy reklamowe Google, Facebook oraz YouTube, które są kompleksowym uzupełnieniem usługi SEO dla sklepów internetowych. Z usług Sempire korzystają przede wszystkim klienci z segmentu MŚP, m.in. marki takie jak 99Rent czy Ania Kruk.

„Dzięki inwestycji w Sempire sprzedawcy internetowi zyskają dostęp do jednej z najbardziej zaawansowanych i efektywnych platform SEO i szerokiego zakresu usług marketingu internetowego. Wpłynie to korzystnie na dynamikę obrotów w sklepach internetowych, które korzystają z platformy Shoper” - powiedział cytowany w komuniakcie prasowym Paweł Rybak z Shopera.

Prognozowane przychody Sempire w roku 2022 wyniosą od 11 do 12 mln zł.

Akwizycja Sempire to druga w tym tygodniu inwestycja Shopera w rozwój oferty usług z wartością dodaną. W środę Shoper zawarł przedwstępną umowę dotyczącą nabycia agencji Selium, wyspecjalizowanej w obsłudze sprzedaży wielokanałowej (omnichannel) i międzynarodowej.

(PAP Biznes), #SHO

seb/ asa/

Zobacz także: Shoper SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości