Inno-Gene przejęła pakiet 20 proc. akcji Naturativ | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
01 cze 2022, 11:19

Inno-Gene przejęła pakiet 20 proc. akcji Naturativ

Inno-Gene S.A. przejęła pakiet 20 proc. akcji Naturativ sp. z o.o. – uznanego w Europie producenta kosmetyków naturalnych. Celem transakcji jest dalsza dywersyfikacja działalności Grupy oraz stworzenie europejskiego lidera w segmencie kosmetyków personalizowanych.

Transakcja jest elementem strategii Inno-Gene S.A., zakładającej konsekwentne wzmacnianie pozycji w najbardziej perspektywicznych segmentach rynku life science. W oparciu o wieloletnie doświadczenie w realizacji złożonych projektów z obszaru diagnostyki medycznej spółka stworzyła najnowocześniejsze w Europie laboratorium całogenowe. Umożliwia to prowadzenie szerokiego pakietu testów genetycznych, pozwalających m.in. sekwencjonować cały genom. Dostęp do tych technologii będzie podstawą rozwoju Inno-Gene w segmencie kosmetyków personalizowanych, pozwalając uzyskać w nim trwałą przewagę konkurencyjną.

– Personalizacja to dziś najważniejszy trend w segmencie kosmetycznym. Niestety w wielu przypadkach opiera się ona o powierzchowne badania predyspozycji pacjentów. W efekcie skład większości dostępnych na rynku tzw. produktów personalizowanych niewiele różni się od zwykłych kosmetyków. Wyzwaniem dla producentów jest oczywiście dostęp do unikatowych danych zawartych w DNA człowieka. Jako Inno-Gene, jesteśmy dziś jedyną europejską spółką zdolną do przeprowadzenia badań całogenowych we własnym ośrodku. Dzięki temu możemy oferować produkty klasy premium dla najbardziej wymagających odbiorców z kluczowych europejskich rynków – deklaruje Jacek Wojciechowicz, prezes Inno-Gene S.A.

Naturativ jest jednym z liderów europejskiego rynku kosmetyków naturalnych. Kosmetyki spółki są produkowane w centralnej Polsce w oparciu o unikatowe receptury. Pierwszym rynkiem eksportowym marki była Japonia, obecnie produkty są sprzedawane także w Szwecji, Danii, Finlandii, Włoszech, Belgii, Portugalii i Hiszpanii. Raz w roku proces produkcyjny jest audytowany w oparciu o najbardziej restrykcyjny i prestiżowy system NATRUE, w ramach którego certyfikowani są najwięksi producenci kosmetyków naturalnych

– Jako Inno-Gene pozyskaliśmy mniejszościowy pakiet akcji Naturativ z opcją zwiększenia naszej obecności w spółce na atrakcyjnych warunkach. Chcemy być aktywnym inwestorem, czego wyrazem będzie istotne wzmocnienie zarządu spółki, poszerzenie jej portfolio produktów i wprowadzenie ambitnych planów sprzedażowych. Wchodzimy na nowy, ale w pełni komplementarny dla nas rynek, na którym posiadamy unikatowe, pożądane przez klientów know-how. Pozwoli nam to na generowanie wysokomarżowych produktów, które w krótkim czasie staną się wzmocnieniem naszej pozycji finansowej i będą budować strategiczną wartość dla naszych akcjonariuszy – dodaje Rafał Gębicki, członek zarządu i CFO Inno-Gene S.A.

O spółce Inno-Gene:

Inno-Gene S.A. zarządza grupą spółek działających w sektorach biotechnologii, bioinformatyki, medycyny spersonalizowanej i farmakogenetyki. Grupa posiada ponad 14-letnie doświadczenie w diagnostyce mikrobiologicznej i wirusologicznej oraz w badaniach genetycznych. Należące do grupy Centrum Badań DNA ma aktualnie w ofercie ponad 250 badań i testów diagnostycznych wykonywanych metodami genetycznymi i immunologicznymi. Spółka jest notowana na rynku NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: Spółka, #IGN

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości