Cavatina Holding rusza z kolejną transzą 3,5 letnich obligacji | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 cze 2022, 09:51

Cavatina Holding rusza z kolejną transzą 3,5 letnich obligacji

Zarząd Cavatina Holding S.A., jednego z największych polskich deweloperów biurowych, zdecydował o rozpoczęciu emisji obligacji o wartości do 40 mln zł.

  • Oprocentowanie obligacji zostało ustalone w oparciu o WIBOR 6M powiększony o marżę 6%.
  • Zapisy rozpoczną się w poniedziałek 6 czerwca i potrwają do 21 czerwca.
  • Funkcję oferującego pełni Michael/Ström Dom Maklerski, a zapisy przyjmują również Dom Maklerski Banku BPS, Dom Maklerski BDM i Noble Securities.

– Cavatina Holding S.A. konsekwentnie realizuje strategię dywersyfikacji źródeł finansowania. Zeszłoroczna emisja akcji, poprzednie emisje obligacji oraz różnorodne finansowanie bankowe pozwalają nam optymalnie zabezpieczyć realizowane projekty i dynamicznie rozwijać naszą działalność. Tylko w tym roku uzyskaliśmy pozwolenie na użytkowanie dwóch kolejnych projektów – Global Office Park w Katowicach i drugiego budynku Palio Office Park. Tym razem zdecydowaliśmy się zaoferować obligacje, z których chcemy pozyskać 40 mln zł na dalszy rozwój – mówi Daniel Draga, Wiceprezes Zarządu Cavatina Holding S.A.

Cavatina Holding S.A. w ramach serii P2022B oferuje oprocentowanie bazujące na WIBOR 6M powiększonym o marżę 6%. Obligacje będą zabezpieczone poręczeniem Cavatina sp. z o.o. Emisja do 40 000 obligacji o wartości nominalnej 1 000 zł prowadzona jest na podstawie prospektu zatwierdzonego przez KNF 10 stycznia 2022 r. i stanowi drugi etap realizacji ustanowionego we wrześniu 2021 r. programu obligacji pozwalającego na emitowanie zabezpieczonych obligacji o łącznej wartości do 200 mln zł. Pierwsza emisja w ramach tego programu w której spółka uplasowała obligacje serii P2022A o wartości ponad 40 mln zł, które zadebiutowały na Catalyst 11 marca 2022 r. została przeprowadzona w pierwszym kwartale 2022 r.

Funkcję oferującego będzie pełnić Michael/Ström Dom Maklerski. W dniach 6-21 czerwca 2022 r. inwestorzy mogą składać zapisy również w domach maklerskich wchodzących w skład konsorcjum dystrybucyjnego: DM BPS, DM BDM i Noble Securities. Dzień przydziału obligacji przewidziany jest na 27 czerwca 2022 r., a obligacje zadebiutują na rynku Catalyst w lipcu 2022 r. Oprocentowanie w pierwszym okresie odsetkowym będzie oparte o WIBOR 6M z 24 czerwca 2022 r., a biorąc pod uwagę WIBOR 6M z 31 maja 2022 r., który wyniósł 6,79% łączne oprocentowanie powiększone o marżę 6% wyniosłoby 12,79%. Szczegółowe informacje na temat prowadzonej emisji zawarte są w Ostatecznych Warunkach Emisji Obligacji zamieszczonych na stronie www spółki https://ir.cavatina.pl/obligacje/program-publicznej-emisji-obligacji/.

Cavatina Holding S.A. dotychczas oprócz obligacji serii P2022A wyemitowanych w marcu 2022 r., wprowadziła do obrotu na rynku Catalyst także obligacje serii E, które są notowane od 8 stycznia 2021 r. oraz obligacje serii E1, które są notowane od 29 czerwca 2021 r. W grudniu 2021 r. spółka ustanowiła też kolejny bezprospektowy program emisji obligacji do kwoty 200 mln zł, które będą oferowane wybranym inwestorom kwalifikowanym.

Portfel zakończonych przez spółkę projektów obejmuje 15 budynków (w tym 5 sprzedanych) o łącznej powierzchni 252 tys. mkw GLA. Aktulna wartość bilansowa portfela nieruchomości zakończonych, a nie sprzedanych projektów to prawie 1,5 mld zł. W budowie i przygotowaniu na zabezpieczonych gruntach znajduje się kolejne ponad 339 tys mkw. GLA co łącznie oznacza już blisko 600 tys. mkw. GLA ze strategicznego celu jakim jest osiągniecie portela na poziomie 1 mln mkw. GLA w 2025 roku.

O spółce Cavatina Holding:

Cavatina Holding S.A. jest jednym z największych polskich deweloperów powierzchni biurowych. Grupa prowadzi działalność w największych miastach w Polsce, w szczególności w: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach. Realizowane przez Grupę projekty wyróżniają się unikalną architekturą, nagradzaną
w polskich i międzynarodowych konkursach oraz wysoką jakością wykończenia. Cavatina Holding S.A. kładzie również nacisk na zrównoważone budownictwo, co znajduje potwierdzenie w otrzymanych certyfikatach środowiskowych (np. BREEAM). Grupa przywiązuje dużą wagę do miastotwórczej roli swoich projektów, dbając o ich naturalne wpasowanie w istniejącą tkankę miejską i zaspokajanie potrzeb lokalnej społeczności. W styczniu 2021 r. Cavatina Holding S.A. zadebiutowała na rynku Catalyst, a w lipcu 2021 roku Spółka zadebiutowała na Rynku Głównym warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Celem strategicznym dewelopera jest osiągnięcie 1 mln mkw. GLA portfela inwestycji do końca 2025 r.

Źródło: Spółka, #CAV

Zobacz także: Cavatina Holding SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości