The Batteries chce wejść na GPW z wykorzystaniem mechanizmu odwrotnego przejęcia Nexity | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 cze 2022, 16:23

The Batteries chce wejść na GPW z wykorzystaniem mechanizmu odwrotnego przejęcia Nexity

The Batteries planuje wejście na warszawską giełdę z wykorzystaniem mechanizmu odwrotnego przejęcia Nexity - podało Nexity w komunikacie.

Spółka podała, że realizacja odwrotnego przejęcia oznaczać będzie konwersję 100 proc. udziałów The Batteries na 85,5 proc. akcji Nexity, przy czym odwrotne przejęcie zostanie zrealizowane pod warunkiem uregulowania wszelkich kwestii organizacyjno-prawno-formalnych, będących przedmiotem dotychczas prowadzonej działalności Nexity, których zakres został szczegółowo ujęty w umowie inwestycyjnej, do momentu wprowadzenia The Batteries na GPW w ramach odwrotnego przejęcia oraz pozytywne zakończenie due-diligence Nexity przez The Batteries.

The Batteries, spółka założona przez polskich inżynierów, opracowuje nowy typ urządzeń do produkcji próżniowej odparowującej plazmę.

Plan projektu dzieli się na trzy kluczowe etapy. Pierwszym z nich jest sfinalizowanie badań i pierwszego seryjnego rozwoju produktu polegającego na uzyskaniu certyfikatów, przejściu testów baterii z partnerami i przyszłymi klientami, a także skonfigurowaniu i wdrożeniu pełnoprawnej dystrybucji. Kolejnym kluczowym etapem jest opracowanie pilotażowej fabryki produkcyjnej in-line w laboratorium dla technologii demonstracyjnej w produkcji masowej. Ostatnim etapem jest masowa rozbudowa produkcji poprzez rozwój nowych zdolności produkcyjnych lub licencjonowanie technologii.

(PAP Biznes), #NXG

epo/ ana/

Zobacz także: Nexity Global SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości