Green Hell VR już dostępne w wersji Steam | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 cze 2022, 09:11

Green Hell VR już dostępne w wersji Steam

Oczekiwanie dobiegło końca– Green Hell VR zostało właśnie wydane w edycji PC VR. Premiera miała miejsce podczas dzisiejszego wydarzenia Upload VR Showcase, gdzie zaprezentowano też zupełnie nowy zwiastun. Green Hell VR wykorzystuje w pełni potencjał platformy PC VR i jest już dostępne w cenie 89,99 PLN w sklepie Steam. By uczcić premierę, do 16 czerwca obowiązuje zniżka 10% od tej ceny. Gracze mogą także nabyć oryginalne Green Hell razem z wersją VR dzięki pakietowi promocyjnemu pozwalającemu nabyć obie gry na raz ze zniżką 20%, który będzie dostępny do 22 czerwca.

Green Hell VR zaprojektowano jako wierne rzeczywistości doświadczenie survival z otwartym światem. Deweloperzy z Incuvo skorzystali z dodatkowego czasu, by zwiększyć realizm gry za pomocą wyższej jakości wizualnej, stworzonych specjalnie z myślą o wersji PC VR mechanik rozgrywki i większego terenu do eksploracji – co przełożyło się na najbardziej immersyjne doświadczenie z możliwych.

„Wsparcie naszych graczy korzystających z Quest 2 było dla nas bardzo motywujące, zwłaszcza gdy mogliśmy obserwować, jak Green Hell VR wspina się na szczyt listy bestsellerów sklepu Oculus” – powiedział Andrzej Wychowaniec, CEO Incuvo. – „Pragniemy podziękować naszym wszystkim fanom oraz partnerom z Creepy Jar za umożliwienie nam przedstawienia Green Hell w wersji VR odbiorcom na całym świecie. Nie możemy się doczekać opinii użytkowników PC VR o tej edycji”.

Green Hell VR podbiło już serca odważnych poszukiwaczy przygód korzystających z platformy Oculus Quest i znalazło się na szczycie list bestsellerów sklepu Oculus, ciesząc się opinią jednego z najbardziej autentycznych i rzucających wyzwanie doświadczeń VR na rynku. Gracze zetkną się z przerażającą mocą amazońskiej dżungli, prowadząc antropologa Jake’a Higginsa w poszukiwaniu jego żony Mii po tym, jak rozdzielił ich zagadkowy splot wydarzeń. Korzystając tylko z połączenia radiowego z ukochaną, Jake musi wytyczyć sobie drogę przez las zapamiętując elementy krajobrazu, rozróżniając pomocne rośliny i zwierzęta od tych niebezpiecznych, czy monitorując ciągle stan swojego zdrowia fizycznego i psychicznego. Sprawne używanie ponad 60 różnych mechanik rozgrywki jest nieodzowne, by móc przetrwać w dżungli – gracze będą musieli leczyć się, tworzyć przedmioty, budować, polować, walczyć i wiele więcej. To doświadczenie wcale nie przypomina spaceru po lesie.

  • Zmierz się z dżunglą – przetrwaj w amazońskim lesie, odtworzonym w autentyczny sposób ze swoją rodowitą florą oraz fauną.
  • Walcz o swoje życie – zbieraj zapasy, poluj lub uciekaj, ratując się przed drapieżnikami. Zabójcze zwierzęta to zagrożenie, którego nie możesz bagatelizować; strzeż się jaguarów, krokodyli, jadowitych skorpionów i węży oraz wydzielających toksyny żab.
  • Immersyjna eksploracja – podróżuj przez gęstwiny lasu, otwierając nowe drogi do zbierania zapasów albo budując dla siebie schronienie.
  • Taktyczne tworzenie narzędzi – rzuć wyzwanie śmierci, tworząc od podstaw bezcenne narzędzia, które pomogą ci podczas swojej wyprawy.
  • Wiele różnych zakończeń – złóż w całość kawałki układanki, by wrócić się po śladach Jacka i rozwiązać zagadkę tego, co tak naprawdę rzuciło ciebie w chaotyczny świat zielonego piekła.
  • Usłysz dźwięki dżungli – zanurz się w odgłosach dobiegających z otoczenia, nieważne, czy to ryk jaguara, czy trzaskające iskry ogniska. Dźwięki w Green Hell VR zbudowano od podstaw specjalnie dla doświadczenia w wirtualnej rzeczywistości.

Równocześnie dodano także różne usprawnienia do wersji Quest gry w obszarach takich jak UI, wrogowie i inne, a także wprowadzono ulepszenia graficzne, usunięto błędy oraz udostępniono nowe funkcje takie, jak indywidualne ustawienia trudności oraz tryb immersyjnego HUD. Pełną listę wprowadzonych zmian można znaleźć na stronie Green Hell VR w sklepie Oculus.

Wyprodukowana przez Incuvo S.A. gra Green Hell VR jest oparta na docenionym przez krytyków Green Hell, wydanym przez Creepy Jar w 2018 roku na PC, a później także konsole. Green Hell podbiło serca miłośników gatunku, co przełożyło się na ponad 3 miliony sprzedanych kopii na wszystkich platformach łącznie.

W celu uzyskania dalszych informacji o Green Hell VR, zapraszamy do odwiedzania strony, dołączenia do konwersacji na Discordzie, oraz śledzenia profili Twitter, Instagram oraz Facebook. Dodaj Green Hell VR do wishlisty Steam.

O spółce Incuvo:

Incuvo S.A., założone w 2012 roku, to mieszczące się w Katowicach studio, zatrudniające około 50 osób. Incuvo jest obecnie jednym z czołowych deweloperów VR w Polsce, a pracując dla Bloober Team S.A. nad adaptacjami VR ich horrorów zyskało międzynarodową rozpoznawalność. Od 2021 roku Incuvo S.A. jest spółką notowaną na rynku New Connect, a w grudniu 2021 dołączyło do PCF Group S.A. Incuvo stawia sobie za cel osiągnięcie pozycji jednego z kluczowych deweloperów na rosnącym globalnym rynku gier VR.

Źródło: Spółka, #IVO

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości