SDS Optic zaprezentuje się na BIO International Convention 2022 w USA | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 cze 2022, 09:34

SDS Optic zaprezentuje się na BIO International Convention 2022 w USA

SDS Optic S.A., notowana na NewConnect spółka rozwijająca autorską platformę technologiczną inPROBE do diagnostyki medycznej w czasie rzeczywistym w chorobach nowotworowych, zakaźnych, wirusowych, bakteryjnych oraz grzybicznych, zaprezentuje swoją technologię i produkt na największym, międzynarodowym spotkaniu branży biotechnologicznej BIO International Convention (BIO 2022), które potrwa od 13 do 16 czerwca 2022 r. w San Diego w Stanach Zjednoczonych.

Spółka będzie miała własne stoisko w ramach pawilonu Komisji Europejskiej. Przedstawiciele Spółki zostali zaproszeni na European Night Reception - specjalny event networkingowy zorganizowany w ramach konferencji przez Komisję Europejską. Wydarzenie ma na celu nawiązanie kontaktów biznesowych pomiędzy europejskimi firmami biotechnologicznymi.

- W naszym procesie rozwoju istotnym jest budowanie jak najszerszych relacji biznesowych oraz sieci kontaktów partneringowych i korporacyjnych. Docierając do odbiorców naszej technologii inPROBE, zdecydowaliśmy się na obecność na największych wydarzeniach branżowych, takich jak np. ASCO2022 czy ArabHealth2022. Tutaj nie tylko nawiązujemy kontakty, ale także mamy możliwość szerokiego przeglądu nowych projektów, które pojawiają się w naszej branży. Dlatego, biorąc udział w BIO2022, będziemy tam, gdzie być powinniśmy – jeśli chcemy promować nasz produkt i jeśli chcemy myśleć o jego komercjalizacji – mówi Mateusz Sagan, Dyrektor Operacyjny i ds. Rozwoju Biznesu SDS Optic S.A.

BIO International Convention to największe i najbardziej prestiżowe na świecie wydarzenie dla branży biotechnologicznej, odbywające się corocznie w Stanach Zjednoczonych. Targom towarzyszą liczne wydarzenia dodatkowe, np.prelekcje światowych specjalistów, specjalne spotkania networkingowe czy panele dyskusyjne. Organizatorem BIO2022 jest Stowarzyszenie BIO, zrzeszające i reprezentujące ponad 1100 firm biotechnologicznych, instytucje akademickie, centra biotechnologiczne i powiązane organizacje w Stanach Zjednoczonych oraz ponad 30 krajach. Łączy szerokie spektrum nauk przyrodniczych i zastosowań, w tym odkrywanie leków, bioprodukcję, genomikę, biopaliwa, nanotechnologię i terapie komórkowe. BIO International Convention to wydarzenie, w którym bierze udział ponad 16 tys. odwiedzających, ponad 1800 wystawców, 300 ośrodków naukowych z ponad 70 krajów całego świata. W ramach wydarzenia odbywa się również ponad 47 tys. spotkań w ramach dedykowanej platformy partneringowej i w których udział biorą również największe światowe koncerny farmaceutyczne oraz medyczne.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia dostępny będzie Pawilon Europejski, w którym zaprezentowanych zostanie 20 najbardziej obiecujących MŚP, start-upów i przedsiębiorstw typu scale-up, korzystających ze środków na rozwój z programu HORYZONT.

- Cieszymy się, że nasza technologia i model biznesu zostały tak wysoko ocenione. Dzięki temu SDS Optic z prawie 200 kandydatów zostało wybrane do ścisłego grona tych najbardziej innowacyjnych firm, które będą mogły zaprezentować się w Pawilonie Europejskim. Warto też zaznaczyć, że tych 200 kandydatów, ubiegających się o miejsce w Pawilonie Europejskim, to beneficjenci programu Horyzont, wybrani przez Komisję Europejską do dofinansowania spośród ponad 10 tys. złożonych wniosków. To naprawdę znaczące wyróżnienie – wyjaśnia Mateusz Sagan.

SDS Optic S.A. opracowała innowacyjną i unikalną w skali globalnej światłowodową mikrosondę inPROBE. Jest to biosensor o wysokim poziome czułości i specyficzności, pozwalający na wykonanie biologicznego pomiaru stężenia konkretnego biomarkera lub dedykowanego związku w ciele pacjenta (badanie in vivo) i bez konieczności pobierania tkanki (biopsji). Podstawowym polem aplikacji, na którego rozwoju i komercjalizacji obecnie Spółka się skupia jest diagnostyka, a także leczenie celowane markerów HER2-dodatniego raka piersi. Rozwijana przez SDS Optic technologia jest alternatywną metodą diagnostyczną dla bardziej czasochłonnej i bardziej inwazyjnej, tradycyjnej biopsji.

Raporty rynkowe wskazują, że średnioroczna stopa wzrostu globalnego rynku diagnostyki molekularnej HER2 w latach 2019-2025 wyniesie 12%, podnosząc wartość tego rynku do ponad 6,4 mld USD w 2025. W 2019 roku, w obszarze diagnostyki molekularnej HER2 wykonano ponad 7,5 mln testów o wartości ponad 4,1 mld USD.

O spółce SDS OPTIC:

SDS OPTIC S.A. to spółka specjalizująca się w opracowaniu innowacyjnych urządzeń do diagnostyki medycznej w czasie rzeczywistym w chorobach nowotworowych, zakaźnych, wirusowych, bakteryjnych oraz grzybicznych. Spółka zamierza skupić w jednym miejscu (w ramach medtech-bio powerhouse) wybrane innowacyjne projekty naukowe związane z wykorzystaniem w medycynie rozwiązań fotonicznych i optoelektronicznych na różnych etapach ich zaawansowania. Spółka zakłada możliwość przejmowania (w formie kapitałowego zaangażowania) tego typu rozwiązań, pozyskiwania finansowania na ich rozwój oraz ich komercjalizację bezpośrednią lub pośrednią w formule partnerstw korporacyjnych.

Kluczową technologią Spółki jest inPROBE® (https://inprobe.com/)– mikrometryczna mikrosonda światłowodowa, która w połączeniu z elementami biologii molekularnej, chemii oraz bioinżynierii medycznej tworzy innowacyjny biosensor, zdolny dokonywać pomiarów biologicznych żywej tkanki w ciele pacjenta (tzw. badania in vivo) przy bardzo wysokim poziomie czułości (pikogramy/ml – pg/ML) i specyficzności.

Wizją Spółki jest pomoc w zwiększeniu przeżywalności na choroby nowotworowe oraz inne choroby przewlekłe o 30% do 2030 roku oraz współtworzenie przyszłości z zakresu przełomowych technologii w obszarach zdrowotnych.

Mottem Spółki są „Innowacje Ratujące Życie” (Lifesaving Innovations).

SDS Optic S.A. jest członkiem Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki – związku branżowego, którego celem jest wsparcie, integracja i koordynacja rozwoju innowacyjnych technologii fotonicznych w polskim przemyśle.

Spółka w I półroczu 2021 przeprowadziła prywatną emisję akcji serii D, z której pozyskała 11 mln zł. Od 15.03.2022 r. SDS Optic jest notowana na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #SDS

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości