DRAGO entertainment ustaliło datę premiery Winter Survival w formule wczesnego dostępu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 cze 2022, 08:37

DRAGO entertainment ustaliło datę premiery Winter Survival w formule wczesnego dostępu

Notowana na NewConnect spółka DRAGO entertainment ustaliła, że autorska gra Studia: Winter Survival trafi do sprzedaży we wczesnym dostępie 27 października br. Decyzja Zarządu spółki podyktowana jest wyborem najkorzystniejszego ,,okna wydawniczego” oraz tematyką gry. Mroźna, survivalowa, produkcja jest już praktycznie w całości ukończona, trwają ostatnie szlify oraz przygotowania do jej dalszego rozwoju. Survivalowy projekt od DRAGO entertainment powstaje w ramach bieżących konsultacji zespołu produkcyjnego ze znanym podróżnikiem i zdobywcą obu biegunów Ziemi – Markiem Kamińskim. Współwydawcą gry jest Movie Games. Za kilka miesięcy – we wrześniu – na rynek trafi też inny autorski projekt Studia: Food Truck Simulator.

- Wstępnie zakładaliśmy, że Winter Survival trafi w ręce graczy w drugim kwartale tego roku i produkcyjnie byliśmy do tego przygotowani. Jednak podjęliśmy decyzję o wydaniu gry w październiku, ze względu na korzystniejsze ,,okno wydawnicze’’. Doszliśmy do wniosku, że czerwiec nie jest najlepszym momentem na premierę tak ważnego dla nas tytułu. Wzięliśmy pod uwagę rozpoczynający się okres wakacyjny, porę roku totalnie niepasującą do klimatu gry, zaplanowany na czerwiec wysyp darmowych dem gier na Next Fest na platformie Steam, a także duże obniżki z okazji Steam Summer Sale na przełomie czerwca i lipca. Analizowaliśmy również kalendarz już zapowiedzianych premier na platformie Steam. Z kolei po okresie letnim - na wrzesień - mamy już w planach własne duże eventy, 14 września premierę naszego Food Truck Simulatora, a 15 września atrakcje związane z pierwszymi urodzinami naszego hitu Gas Station Simulator. Nieubłaganie kalendarz podyktował nam wyznaczenie daty w październiku. – informuje Lucjan Mikociak, Studio Head of DRAGO entertainment. – Gra Winter Survival jest już praktycznie ukończona. Przygotowanie do premiery rozłożone w dłuższym czasie pozwoli zespołowi dedykowanemu do tego projektu poświęcić więcej czasu na jej szlify oraz lepiej zaplanować rozwój gry w ramach wczesnego dostępu, a przede wszystkim skorzystać z efektu idealnej pory roku, czyli okresu jesienno-zimowego na publikację pierwszych kamieni milowych road mapy rozwoju Winter Survival. – dodaje Lucjan Mikociak.

W Winter Survival gracz będzie wędrował po parku stanowym w USA wśród wzgórz Mount Washington. Niespodziewanie jednak jego wyprawa przeobrazi się w pełną grozy i niepewności walkę o przetrwanie. W czasie rozgrywki będzie można doświadczyć zimna, pragnienia, głodu i skrajnego wyczerpania– nie tylko fizycznego ale i mentalnego, co jest jednym z unikatowych systemów, które Winter Survival wprowadza do sektora gier survival. Do zadań gracza będzie należało roztapianie śniegu, polowanie, rozpalanie ognia, budowanie schronienia oraz wspinanie się po stromych urwiskach skalnych. Ponadto projekt jest wzbogacony o system dynamicznej zmiany pogody. – System zmiany pogody jest idealnym dopełnieniem całości rozgrywki, w której gracz może doświadczyć nagłych zmian akcji, spowodowanych np. atakiem dzikich zwierząt. Do tego gracz będzie zdany tylko na siebie, nie będzie posiadał specjalistycznego sprzętu, co zdecydowanie utrudni całą zabawę. – mówi Lucjan Mikociak.

Gra od momentu zapowiedzi była cały czas rozwijana i dopracowywana, m.in. dzięki współpracy ze zdobywcą obu biegunów Ziemi – Markiem Kamińskim, który przekazał twórcom gry cenną wiedzę i doświadczenie z zakresu wypraw górskich, przygód survivalowych. Ma to wpływ na osiągnięty w grze realizm.

- W najbliższych tygodniach, na ostatniej prostej przed premierą, chcemy zintensyfikować działania marketingowe. Winter Survival już teraz przebija wishlistę GSS z dnia wydania, a demo projektu niezmiennie cieszy się sporą popularnością. To wszystko napawa nas optymizmem. – mówi Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment. – Zaplanowane działania promocyjne obejmować będą m.in serię devlogów, które pokażą społeczności czym jest Winter Survival i jak gra zmieniła się od kiedy gracze mogli zagrać w jej demo. Zachęcamy do śledzenia naszych kanałów społecznościowych i karty Winter Survival na platformie Steam. – dodaje.

Karta Winter Survival.

O DRAGO entertainment:

DRAGO entertainment S.A. to notowany na rynku NewConnect producent i deweloper gier wideo o ponad 20-letnim doświadczeniu. Spółka w ostatnich latach z sukcesem przeprowadziła dwie oferty publiczne w formie crowdfundingu udziałowego – na platformie SmartFunds i CrowdConnect. Pozyskane środki zostały przeznaczone na rozwój własnych produkcji. Flagowym tytułem Studia jest Gas Station Simulator. Gra zadebiutowała na rynku 15 września 2021 r. i zaraz po wydaniu stała się Bestsellerem platformy Steam. Koszty produkcji zwróciły się w 1,5 godz. po premierze. Produkcja posiada 87% bardzo pozytywnych opinii w sklepie Steam. Obecnie zespół rozwija produkt o nowe contenty, m.in. płatne i bezpłatne dodatki oraz gry w tym samym uniwersum: Road Diner Simulator i Motel Simulator. Miało to przełożenie na znaczący wzrost wyceny Studia, która we wrześniu 2021 osiągnęła poziom 100 mln zł, czyli ponad 3-krotnie wyższy w porównaniu do kapitalizacji z dnia debiutu na NewConnect. Jednocześnie Studio koncentruje się nad produkcją autorskich symulatorów i survivali premium. Mowa m.in. o Food Truck Simulator oraz Winter Survival . Ostatni to projekt, przy którym rolę doradcy merytorycznego pełni znany podróżnik i zdobywca obu biegunów Ziemi - Marek Kamiński. DRAGO entertainment to także zwycięzca w kategorii Debiut Giełdowy 2021 w ramach Invest Cuffs 2022.

Docelowo spółka zamierza przenieść akcje spółki z NewConnect na Rynek Główny GPW.

Źródło: Spółka, #DGE

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości