NWZ Trakcji zgodziło się na podwyższenie kapitału; spółka wyemituje 250 mln akcji na rzecz PKP PLK (opis) | StrefaInwestorow.pl

Cavatina Holding

Obrazek użytkownika Wiadomości
23 cze 2022, 18:28

NWZ Trakcji zgodziło się na podwyższenie kapitału; spółka wyemituje 250 mln akcji na rzecz PKP PLK (opis)

Akcjonariusze Trakcji zdecydowali o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję 250 mln akcji serii E. Emisja ma być przeprowadzona w drodze subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru i zostanie skierowana do spółki PKP Polskie Linie Kolejowe - wynika z uchwał podjętych przez NWZ.

Cena emisyjna akcji jest równa wartości nominalnej akcji i wynosi 0,8 zł za sztukę. Akcje mają być pokryte wyłącznie wkładami pieniężnymi.

Kapitał zakładowy spółki zostanie podwyższony o 200 mln zł do kwoty ok. 269,2 mln.

Jak podano, umowa objęcia akcji powinna zostać zawarta do 45 dni od dnia powzięcia uchwały.

Wcześniej spółka poinformowała, że podpisała wstępne warunki finansowania związane z planowanym dokapitalizowaniem spółki przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Jak podawano, inwestor zamierza objąć w spółce akcje serii E nowej emisji za kwotę 200 mln zł.

Term sheet został podpisany przez Trakcję i jej spółki zależne, PKP PLK oraz instytucje finansujące: mBank, Credit Agricole, BGK, Pekao, Agencja Rozwoju Przemysłu, Uniqua, KUKE, Credendo, PZU, Ergo Hestia, Generali.

Po objęciu akcji PKP Polskie Linie Kolejowe będą większościowym akcjonariuszem Trakcji.

PKP PLK w komunikacie prasowym oceniło, że zasoby budowlane firmy będą wsparciem zarówno przy pracach utrzymaniowych jak i inwestycyjnych.

"Wykwalifikowana kadra Trakcji, doświadczenie w branży budownictwa kolejowego oraz posiadany sprzęt będą wsparciem dla PLK przy pracach związanych zarówno z utrzymaniem infrastruktury kolejowej jak i robotami inwestycyjnymi" - napisano.

Trakcja dołączy do grona czterech spółek zależnych PLK, do którego należą Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej DOLKOM sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie sp. z o.o., Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury sp. z o.o. oraz Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o.

(PAP Biznes), #TRK

doa/ gor/

Zobacz także: Trakcja SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości