Minutor Energia doceniony przez GPW. Spółka z awansem do segmentu NC Focus | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
01 lip 2022, 10:29

Minutor Energia doceniony przez GPW. Spółka z awansem do segmentu NC Focus

Minutor Energia, notowana na New Connect spółka, która specjalizuje się w sprzedaży fotowoltaiki i produkcji magazynów energii, została na podstawie okresowej weryfikacji zakwalifikowana przez GPW do segmentu NC Focus. Segment skupia m.in. spółki o rosnących przychodach i zyskach netto.

- Jestem niezwykle dumny z awansu Minutor Energia do segmentu NC Focus, który obejmuje najbardziej perspektywistyczne spółki z New Connect. Stanowi on potwierdzenie trafności naszych intensywnych działań oraz decyzji, które przyczyniają się do systematycznego rozwoju firmy. Awans do segmentu NC Focus to nasz kolejny sukces w ostatnim czasie. Niedawno ogłosiliśmy podpisanie umowy z Tauronem, wprowadziliśmy też na rynek własne magazyny energii. To wszystko dowodzi, że MINUTOR Energia jest w stanie się rozwijać nawet w czasie chwilowego zastoju w branży OZE, który obecnie obserwujemy. Polska i europejska energetyka potrzebują zmian oraz licznych inwestycji prowadzących do zwiększania niezależności energetycznej. Jestem przekonany, że OZE, a zwłaszcza fotowoltaika, to przyszłość. Patrzymy w nią z optymizmem, ponieważ jesteśmy dobrze przygotowani do sprostania rynkowym wyzwaniom. – powiedział Zbisław Lasek, Prezes i założyciel Minutor Energia S.A.

Minutor Energia w marcu zaprezentował swój magazyn energii stworzony przez własny polski zespół. Magazyn MTR Cells K10 ma rozbudowaną komunikację z falownikami hybrydowymi, zawiera również praktyczny wyświetlacz. Spółka podpisała już pierwsze umowy dotyczące dystrybucji urządzenia. Prowadzi też rozmowy na temat sprzedaży zagranicznej.

Grupa ogłosiła ostatnio prywatną emisję akcji. Ma ona na celu dokapitalizowanie MINUTOR Cellarium - spółki zależnej, odpowiedzialnej za produkcję magazynów energii. Emisja ma doprowadzić do zwiększenia udziałów Minutor Energia w spółce zależnej z 58% do 80%.

­- Nasze magazyny energii cieszą się bardzo dużą popularnością. Spodziewamy się intensywnej sprzedaży w 4 kwartale tego roku. Widzimy stale rosnące zainteresowanie, dlatego zdecydowaliśmy się na emisję. Chcemy zwiększyć kontrolę nad MINUTOR Cellarium, ale przede wszystkim odpowiedzieć na rosnące potrzeby rynku. Proces produkcji magazynu od momentu zakupu części do dostarczenia gotowego produktu do klienta to okres około 3 miesięcy. Owoce dzisiejszych inwestycji będziemy więc zbierać na przełomie roku i w kolejnych kwartałach 2023 r. – dodał Prezes.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. dokonała reklasyfikacji spółek wchodzących w skład segmentu NC Focus 28 czerwca 2022 r. Od 1 lipca obejmuje on 97 emitentów, wobec 85 spółek notowanych w tym segmencie na koniec II kwartału 2022.

O Minutor Energia:

MINUTOR Energia S.A. działa na szeroko pojętym rynku OZE, skupiając się aktualnie na kliencie biznesowym, angażuje się w projekty klastrowe, farmowe, a także przedsięwzięcia z zakresu magazynowania energii. Firma istnieje na polskim rynku od 2019 r., a w 2021 r. zaledwie dwa lata od startu działalności, stała się spółką akcyjną notowaną na NewConnect. Ze względu na posiadane kompetencje związane z realizacją dużych projektów inżynieryjnych oraz doświadczeniu we współpracy z instytucjami państwowymi oraz samorządami, z łatwością realizuje skomplikowane projekty dopasowane do oczekiwań klientów. MINUTOR Energia aktywnie promuje i wspiera bilansowanie energii przy wsparciu Klastrów Energii m.in. jako lider i koordynator klastra Zielone Mysłowice. Firma jest członkiem pierwszego na rynku konsorcjum optymalizującego zużycie energii przez przedsiębiorców. Od 1 lipca 2022 r. spółka wchodzi w skład segmentu NC Focus, skupiającego najbardziej perspektywistyczne spółki notowane na New Connect.

Źródło: Spółka, #MTE

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości