BM Pekao rekomenduje "sprzedaj" IMC; cena docelowa 13,33 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
05 lip 2022, 18:43

BM Pekao rekomenduje "sprzedaj" IMC; cena docelowa 13,33 zł

Analitycy Biura Maklerskiego Pekao, w raporcie z 5 lipca, wznowili wydawanie rekomendacji dla spółki IMC od zalecenia "sprzedaj" i ceny docelowej 13,33 zł na akcję.

"W ocenie audytora, opublikowane ostatnio wyniki za 2021 r. w pełni odzwierciedlają pozycję finansową spółki, ale trwająca w dalszym ciągu wojna stanowi istotne ryzyko z punktu widzenia kontynuacji prowadzonej działalności (tzw. zasada going concern). Obecnie nikt nie jest w stanie przewidzieć jak dalej potoczy się wojna na Ukrainie, dlatego niniejsza analiza, włączając w to prognozy finansowe, odpowiada jednemu scenariuszowi wydarzeń, zakładającemu że wojna nie rozprzestrzeni się na rejony gdzie spółka prowadzi działalność" - napisano w raporcie.

"Niemniej jednak, biorąc pod uwagę dynamikę wydarzeń na froncie, interesy szeroko pojętych stron zaangażowanych w konflikt oraz zmieniające się warunki makroekonomiczne w tym dostępność surowców energetycznych, ryzyko realizacji innego scenariusza niż przyjęty w niniejszym raporcie jest bardzo wysokie" - dodano.

Depesza jest skrótem rekomendacji dla IMC. Materiał został opracowany przez Biuro Maklerskie Pekao na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Autorem raportu jest Krzysztof Kozieł. Pierwsze rozpowszechnienie raportu nastąpiło 5 lipca o godz. 17:00. W załączniku zamieszczamy pełną wersję raportu.

(PAP Biznes), #IMC

sar/ gor/

Załączniki:

Zobacz także: IMC S.A. - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości