Bio Planet poprawia sprzedaż w czerwcu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 lip 2022, 12:28

Bio Planet poprawia sprzedaż w czerwcu

Bio Planet, lider wśród dostawców żywności ekologicznej w Polsce poprawił wyniki sprzedaży w czerwcu 2022 r. Uzyskane 14,2 mln złotych stanowią 5% wzrostu w stosunku do sprzedaży w czerwcu 2021 r., która wyniosła 13,5 mln zł.

W drugim kwartale 2022 roku, sprzedaż wyniosła łącznie 46,9 mln zł i była o 4% niższa niż w analogicznym okresie 2021 roku, kiedy to wyniosła 48,8 mln zł. Narastająco, po 6 pierwszych miesiącach 2022 r. sprzedaż osiągnęła 103,1 mln zł i jest niższa o 4 % od sprzedaży osiągniętej w pierwszym półroczu 2021 r., która wynosiła 107,5 mln zł.

„Rynek jest w ostatnich miesiącach bardzo emocjonalny i żyje perspektywą dynamicznych wzrostów cen żywności oraz wysokiej inflacji. Jak się jednak okazuje, ceny surowców rolnych nie rosną tak dynamicznie, jak niektórzy oczekiwali. To z pewnością trudniejszy okres na rynku, natomiast paradoksalnie, dla liderów branż – takich jak my – jest to sytuacja o wiele bardziej komfortowa i bezpieczna niż w przypadku mniejszych podmiotów. Nasz wynik za czerwiec pokazuje, że nawet w tak złożonej sytuacji jak obecna potrafimy rozwijać biznes i zwiększać sprzedaż. Sprzedaż w pierwszym półroczu 2022 r. nieznacznie spadła w stosunku do 2021 r., jednakże jest ona aż o 60 % wyższa od sprzedaży zrealizowanej w pierwszym półroczu 2019 roku (ostatniego roku przed pandemią), co jasno pokazuje, że pomimo zawirowań popyta na żywność ekologiczną oferowaną przez Bio Planet utrzymuje się w Polsce na poziomie o wiele wyższym niż przed pandemią. Zyskujemy ze względu na model biznesowy, prężną strukturę e-commerce, ale też efekt skali. Warto wspomnieć, że budowane nowe zakłady konfekcjonowania jeszcze poprawią naszą konkurencyjność biznesową m.in. poprzez zwiększenie możliwości w zakresie kontroli kosztów” – mówi Sylwester Strużyna, Prezes Zarządu Bio Planet S.A.

O spółce Bio Planet:

Bio Planet S.A. jest obecnie liderem wśród dostawców żywności ekologicznej w Polsce. Działalność spółki koncentruje się na konfekcjonowaniu oraz dystrybucji żywności ekologicznej. W ofercie posiada ok. 7,0 tys. indeksów sprzedażowych obejmujących zarówno produkty trwałe oraz produkty świeże. Od 2007 roku produkty Bio Planet S.A. posiadają certyfikat AGRO BIO TEST (PL-EKO-07-07904), który jest podstawą kwalifikowania żywności oferowanej przez Spółkę jako żywności ekologicznej (żywności bio).

Źródło: Spółka, #BIP

Zobacz także: Bio Planet SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości