Były prezes GPW z akcjami Games Box | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 lip 2022, 09:07

Były prezes GPW z akcjami Games Box

Członek Rady Nadzorczej Games Box, producenta i wydawcy gier wideo na PC oraz konsole i były prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie – Ludwik Sobolewski, nabył akcje tej spółki. Największym akcjonariuszem warszawskiego dewelopera jest spółka notowana na głównym parkiecie GPW – Ultimate Games. 24 czerwca br. Games Box SA zadebiutowała na rynku NewConnect.

- Od kilku lat wspieram spółki technologiczne, innowacyjne, a także gamingowe. Z nieukrywaną satysfakcją obserwuję jak się rozwinął i dalej rozwija zwłaszcza sektor gamingowy na polskim rynku kapitałowym, co też wyróżnia rodzimy rynek na tle innych - mówi Ludwik Sobolewski, Członek Rady Nadzorczej Games Box i PlayWay.

Nowy akcjonariusz Games Box SA – Ludwik Sobolewski – jest menedżerem instytucji finansowych i ekspertem rynków kapitałowych, a także posiada tytuł adwokata i radcy prawnego. W 2006 i 2010 roku wygrał konkursy na stanowisko prezesa zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Pracował tam do 2013 roku. Następnie, w latach 2013-2017 pełnił funkcję prezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Bukareszcie (BVB).

- Inwestycja Ludwika Sobolewskiego w akcje Games Box, tuż po giełdowym debiucie, pokazuje, że inwestorzy bardzo wierzą w nasze projekty i jednocześnie widzą szansę na realne zyski w przyszłości. Mogę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań i ciężkiej pracy żeby utrzymać założone tempo wzrostu firmy. Gry, nad którymi aktualnie pracujemy, są w zaawansowanym stadium przygotowania, więc jestem spokojny o realizację kolejnych kamieni milowych - mówi Tomasz Supeł, prezes zarządu Games Box.

Games Box prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie wydawania i produkcji gier na komputery stacjonarne oraz na najpopularniejsze konsole – Nintendo Switch, PlayStation oraz Xbox. Studio w swoim modelu biznesowym zakłada produkcję oraz dystrybucję kilku gier rocznie o średnich budżetach, przy utrzymaniu niskich kosztów działalności operacyjnej spółki. Głównym inwestorem spółki i współwydawcą gier jest Ultimate Games. Aktualnie spółka pracuje nad dwoma własnymi tytułami. W portfolio produkcyjnym znajduje się taktyczny symulator – Riot Control Simulator oraz gra akcji – Repo Man. Premiery tytułów zaplanowane są na 2023 rok. W trakcie przygotowania są także pre-produkcje i trailery Spy Simulator oraz gry o roboczym tytule Graffiti Artist Simulator/Spray it.

Kapitał zakładowy Games Box SA wynosi 121.375 PLN, który dzieli się na 1.213.750 akcji, w tym 1.160.000 akcji zwykłych na okaziciela serii A oraz 53.750 akcji zwykłych na okaziciela serii B o wartości nominalnej 0,10 zł każda.

Games Box do tej pory odniosła sukces w dwóch prywatnych emisji akcji, w ramach których pozyskała od inwestorów kwotę 2,3 mln zł. W 2021 roku spółka osiągnęła ponad 560 tys. zł przychodu oraz 32 tys. zł zysku netto.

O spółce Games Box:

Games Box SA to producent i wydawca gier wideo na komputery stacjonarne i konsole, wywodzący się z grupy kapitałowej Ultimate Games SA. Spółka koncentruje się na preprodukcji gier, których pełne wersje będą powstawać w oparciu o zainteresowanie graczy.

Źródło: Spółka, #GMB

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości