Haitong obniżył rekomendację dla LiveChatu do "neutralnie" | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 lip 2022, 12:17

Haitong obniżył rekomendację dla LiveChatu do "neutralnie"

Haitong Bank, w raporcie z 6 lipca, obniżył rekomendację dla LiveChat Software do "neutralnie" z "kupuj". Cena docelowa akcji spółki spadła do 104 zł ze 124,5 zł.

W czwartek o godz. 12.00 kurs akcji spółki wynosi 103,4 zł.

Obniżka wyceny spółki wynika z 4 proc. i 6 proc. niższych prognoz EBITDA na ten i przyszły rok obrotowy, co jest związane z rosnącą presją płacową. Cena docelowa spadła również przez dalszy wzrost stopy wolnej od ryzyka (do 8 proc.), który jest efektem ostatnich i przyszłych podwyżek stóp procentowych.

Haitong ocenia jednocześnie, że LiveChat broni się przed inflacją podnosząc ceny produktów (cena HelpDesk w górę o ok. 42 proc. do 34 USD/miesiąc), a także rozważa podniesienie cen dla swoich podstawowych rozwiązań Live Chat i ChatBot, ale na mniejszą skalę niż w przypadku HelpDesk.

Autor raportu, Konrad Księżopolski, uważa, że ciągły spadek początkowego ARPU (pierwszej płatności od klientów LiveChatu) może być oznaką pierwszych cięć kosztów wśród klientów.

"Jeśli ten trend się utrzyma, może to negatywnie wpłynąć na dynamikę całkowitego ARPU w kolejnych kwartałach" - ocenia analityk.

Analityk ocenia ponadto, że silny (ponad 20-proc.) wzrost kosztów zatrudnienia spółki może wywierać presję na marże w kolejnych kwartałach.

Pierwsza publikacja raportu, którego autorem jest Konrad Księżopolski miała miejsce 6 lipca, o godz. 8.30.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku znajduje się plik PDF z wymaganymi prawem informacjami.

(PAP Biznes), #LVC

kuc/ asa/

Załączniki:

Zobacz także: LiveChat Software SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości