Parametry finansowe umowy licencyjnej Ryvu pozytywnie zaskoczyły analityków (opinia) | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 lip 2022, 11:35

Parametry finansowe umowy licencyjnej Ryvu pozytywnie zaskoczyły analityków (opinia)

Ryvu Therapeutics podpisało ze spółką Exelixis umowę licencyjną dot. technologii STING. Analitycy BM Banku Pekao oceniają, że parametry finansowe transakcji pozytywnie zaskakują. Umowa zmniejsza również ryzyko nowej emisji akcji.

W raporcie BM Banku Pekao podano, że podpisanie umowy partneringowej jest zgodne zarówno z założeniami analityków, jak i z deklaracjami zarządu, który oczekiwał sprzedaży związku immuno-onkologicznego (agonista STING lub inhibitor HPK1) do końca 2022 roku. Jednak parametry transakcji zaskoczyły analityków pozytywnie.

"Płatność z góry wynosi 3 mln USD wobec zakładanych przez nas 15 mln USD. Bio-dollar to 400 mln USD za każdy produkt skomercjalizowany w ramach umowy sprzedaży agonistów STING wobec 150 mln USD za wszystkie zakładane przez nas produkty. Niskie dwucyfrowe opłaty licencyjne (zakładane przez nas 9 proc.)" - napisali analitycy BM Banku Pekao.

"W naszym ostatnim raporcie wyceniliśmy agonistę STING na 149 mln zł, a akcje spółki na 58 zł/akcję. Teraz przy założeniu, że agonista STING zostanie skomercjalizowany w jednym wskazaniu (produkcie), szacujemy wartość tego związku na 213 mln zł, a akcje spółki wyceniamy na 61,2 zł/akcję" - dodali.

Analitycy uważają jednak, że tak wysoki biodollar wskazuje również na znacznie wyższą szczytową sprzedaż tego związku oczekiwaną przez Exelixis.

"Zakładając, że szczytowa sprzedaż będzie trzykrotnie wyższa od naszych założonych 1206 mln USD, czyli zakładając szczytową sprzedaż 3618 mln USD, wartość związku szacujemy na 361 mln zł (20 zł/akcję) i cena akcji wskazana przez nasz model wynosi 70 zł/akcję" - napisali analitycy.

Jak oceniają, umowa zmniejsza również ryzyko nowej emisji akcji.

Ryvu Therapeutics podpisało w czwartek z amerykańską spółką Exelixis wyłączną umowę licencyjną, której celem jest opracowanie nowatorskich terapii celowanych, wykorzystujących opracowaną przez Ryvu technologię STING. Łącznie na podstawie umowy Ryvu jest uprawnione do otrzymania płatności o wartości ponad 400 mln USD.

(PAP Biznes), #RVU

sar/ gor/

Zobacz także: Ryvu Therapeutics SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości