Premiera Alaskan Truck Simulator planowana na 7 grudnia 2022 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 lip 2022, 11:59

Premiera Alaskan Truck Simulator planowana na 7 grudnia 2022

Developer Road Studio S.A. oraz wydawca Movie Games S.A. mają przyjemność poinformować o dacie premiery gry Alaskan Truck Simulator. Tytuł planowo ma ukazać się na PC 7 grudnia 2022. Poprzedzi go kompleksowa kampania marketingowa.

Road Studio S.A. to studio realizujące gry o tematyce podróżniczej, wywodzące się z grupy kapitałowej Movie Games. Alaskan Truck Simulator jest symulatorem wyróżnia się na tle konkurencji możliwością opuszczenia pojazdu i prowadzenia życia w otwartym świecie cyfrowej Alaski. Demo gry opublikowane w czerwcu w ramach Future Games Show i Steam Next Fest ustanowiło rekord pobrań w grupie Movie Games.

Gra ukaże się 7 grudnia 2022 r. i będzie poprzedzona kompleksową kampanią marketingową. W drodze do premiery planowane są m.in. playtesty gry, obecnościach na wydarzeniach branżowym, pozyskanie dwóch nowych licencjodawców z dziedzin powiązanych z branżą logistyki, prezentacje niepokazywanych jeszcze ciężarówek, malowań, czy też biomów gry opartych na różnych regionach Alaski.

- Prace nad grą przebiegają sprawnie i zgodnie z planem. Demo, choć pozytywnie przyjęte, pozwoliło nam uzyskać cenny feedback od graczy. Ich uwagi są brane pod uwagę i pozwolą nad dodatkowo podnieść jakość gry i upewnić się, że jest tym, czego oczekuje społeczność - komentuje Maciej Nowak, prezes zarządu Road Studio. 

- Biorąc pod uwagę wyniki dema, zaangażowanie społeczności, generalną ekscytację grą, z optymizmem i spokojem oczekujemy jej premiery. Życzę utalentowanemu zespołowi Road Studio hitu, na jaki bez wątpienia zasługuje. Movie Games zapewni pełne wsparcie konieczne, by osiągnąć właśnie taki rezultat - mówi Mateusz Wcześniak, prezes zarządu Movie Games.

Alaskan Truck Simulator pojawi się najpierw na PC, a następnie na konsolach Xbox i PlayStation. Road Studio S.A. pozyskało środki na przyspieszenie prac nad konwersjami gry na platformy konsolowe.

O spółce Road Studio:

Road Studio S.A. to notowany na NewConnect developer symulacyjnych gier wideo o tematyce motoryzacyjno-survivalowej, opartych jednocześnie na motywie podróży. Pracując z Warszawy, nie tylko pozwolimy graczom z całego świata wcielić się w kierowców najrozmaitszych pojazdów, ale też zwiedzić wiernie odzwierciedlone, egzotyczne zakątki tego świata. Wszystko dzięki nowoczesnym narzędziom developerskim z silnikiem Unreal Engine na czele, cyfrowej dystrybucji, doświadczonym członkom naszego zespołu produkcyjnego, a także unikalnym relacjom biznesowym.

Źródło: Spółka, #RST

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości