HiProMine zmierza na NewConnect, pierwsza taka spółka na giełdzie | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 lip 2022, 09:57

HiProMine zmierza na NewConnect, pierwsza taka spółka na giełdzie

Producent alternatywnych materiałów paszowych (białko, olej) oraz ekologicznego nawozu , wytwarzanego poprzez innowacyjną, autorską technologię hodowli przemysłowej owadów zadebiutuje 14 lipca br. na rynku NewConnect. Jednocześnie HiProMine realizuje inwestycje, które mają zapewnić skokowy wzrost. Uruchomienie nowego zakładu produkcyjnego powinno zwiększyć potencjał sprzedażowy spółki 40-krotnie.

Największy polski producent alternatywnego białka, tłuszczu oraz nawozu pochodzenia owadziego jest w trakcie realizacji dużego programu inwestycyjnego, którego celem jest start masowej produkcji. Pierwszy etap – budowa największej w Europie wylęgarni, została rozpoczęta na jesieni 2021 r. i będzie zakończona w 2022 r. Spółka przygotowuje się też do startu nowego zakładu tuczu i przetwórstwa, o wydajności do 25 tys. ton. Zakończenie tej inwestycji spodziewane jest pod koniec 2023 r. Plan rozwoju HiProMine zakłada, że uruchomienie nowego zakładu produkcyjnego zwiększy 40-krotnie potencjał sprzedażowy Spółki. Realizowane projekty są współfinansowane m. in. ze środków pozyskanych w drodze emisji akcji przeprowadzonej w 2021 r. o wartości 26 mln zł oraz w 2022 roku w wysokości 20 mln zł.

- HiProMine rozpoczyna nowy rozdział w swojej historii, zarówno na poziomie korporacyjnym, stając się spółką publiczną, notowaną na giełdzie, jak i biznesowym – wkraczając w etap produkcji masowej. Nasz model biznesu wpisuje się w założenia Zielonego Ładu, a w szczególności w koncepcję gospodarki o obiegu zamkniętym. Nasza technologia pozwala efektywnie energetycznie, przy ograniczonym zużyciu wody, przetwarzać odpady zielone na białko i tłuszcz pochodzenia owadziego, które następnie znajdą zastosowanie jako pasza m.in. w hodowli ryb i zwierząt oraz wsad do karmy dla zwierząt domowych. Działamy na dynamicznie rozwijającym się i mającym ogromne perspektywy rynku. Stale rosnące, globalne zapotrzebowanie na białko zwierzęce połączone z ograniczeniami jego podaży, głównie ze względu na wyczerpywanie się zasobów naturalnych i zmiany klimatyczne, będą sprzyjać rozwojowi HiProMine. Dzięki zgromadzonej wiedzy, opracowanym technologiom i know-how mamy predyspozycje ku temu, by stać się czołowym graczem na europejskim rynku. Jednocześnie chcąc być konkurencyjnym wobec innych firm, musimy zwiększyć nasze moce produkcyjne. Dlatego w Robakowie budujemy największe w Europie Centrum Genetyczne rozrodu i hodowli Hermetia illucens oraz zdecydowaliśmy o budowie kolejnego zakładu produkcyjnego w Karkoszowie. Będzie to największy tego typu zakład w Europie, który pozwoli nam zwiększyć 40-krotnie obecną produkcję – komentuje Michał Pokorski, prezes zarządu HiProMine.

Założona w 2015 r. innowacyjna spółka specjalizuje się w wytwarzaniu białka i tłuszczu pochodzenia owadziego, powstających w drodze biokonwersji m.in. odpadów zielonych oraz odsortu warzyw i owoców. Spółka zajmuje się pionowo zintegrowaną przemysłową hodowlą owadów z gatunku Hermetia illucens, począwszy od własnego materiału genetycznego, po produkt końcowy. Produkcja odbywa się w modelu modułowym, co daje możliwość łatwego jej skalowania. Spółka posiada własne linie produkcyjne, będące efektem wielu projektów badawczo-rozwojowych, zrealizowanych przez doświadczony zespół B+R.

Oferta HiProMine skierowana jest głównie na rynek karm dla zwierząt domowych i pasz dla hodowli ryb, a także zwierząt gospodarskich i ekologicznego nawozu. Klientami Spółki są m.in. firmy z Niemiec, Czech, Litwy, Izraela, Japonii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Norwegii działające w branżach związanych z produkcją materiałów paszowych, a także karm i przysmaków dla zwierząt domowych. HiProMine S.A. jest jedyną spółką na terenie Polski oferującą produkty pochodzenia owadziego w ilościach przemysłowych i jednym z kilku tego typu podmiotów na rynku europejskim.

O spółce HiProMine:

HiProMine jest dostawcą alternatywnego białka na skalę europejską, wytwarzanego poprzez innowacyjną, autorską technologię przemysłowej hodowli owadów. Oferta spółki skierowana jest głównie na rynek karm dla zwierząt domowych i pasz dla hodowli ryb, a także zwierząt gospodarskich i ogrodnictwa. Firma posiada pełną integrację pionową procesu produkcji - począwszy od własnego materiału genetycznego, po produkt końcowy. Produkcja odbywa się w modelu modułowym, co daje możliwość łatwego jej skalowania. Spółka posiada własne linie produkcyjne, będące efektem wielu projektów badawczo-rozwojowych, zrealizowanych przez doświadczony zespół B+R. Ich wynikiem jest także ponad 60 przyznanych patentów. HiProMine jest jedynym podmiotem w Polsce i jednym z zaledwie kilku w Europie oferującym produkty pochodzenia owadziego w ilościach przemysłowych.

Źródło: Spółka, #HIPRO MINE

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości