Skriware z 5 mln zł EBITDA w I półroczu 2022 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 lip 2022, 11:50

Skriware z 5 mln zł EBITDA w I półroczu 2022 r.

Skriware, spółka działająca na globalną skalę w branży EdTech, osiągnęła w minionym półroczu przychody ze sprzedaży o wartości 19,1 mln zł, co jest wynikiem 18 razy wyższym rdr. EBITDA wyniosła 5 mln zł wobec straty w analogicznym okresie zeszłego roku, a zysk netto to 4,8 mln zł. Z innowacyjnych rozwiązań Skriware skorzystało w pierwszej połowie tego roku aż 2500 szkół.

- Pierwsze półrocze tego roku zamykamy z naprawdę dobrymi wynikami finansowymi, które świetnie odzwierciedlają wysoką dynamikę i efektywność operacyjną spółki. Cieszymy się zarówno ze skokowo rosnących przychodów, przy jednoczesnej poprawie marżowości naszego biznesu. Obecny rozwój Skriware podtrzymuje nas w przekonaniu, że polskie szkoły coraz chętniej korzystają z nowoczesnych rozwiązań – komentuje Karol Górnowicz, CEO Skriware.

Firma skupia się zarówno na polskim rynku, jak i na rozwoju za granicą. W czerwcu br. Skriware brało udział w targach edukacyjnych w Nowym Orleanie ISTE Live 2022, gdzie oferowane przez spółkę interdyscyplinarne laboratorium SkriLab cieszyło się dużym zainteresowaniem. Przedstawiciele start-upu informują, że projekt będzie także upowszechniany w USA i Kanadzie z pomocą partnera – firmy New Ascent.

- Staramy się popularyzować pasję do technologii wśród dzieci już od najmłodszych lat. Aby to osiągnąć, chcemy dotrzeć przede wszystkim do nauczycieli, szkół oraz innych osób, którzy na co dzień pracują z dziećmi. W ostatnim czasie nasi edukatorzy mieli przyjemność przeszkolić wolontariuszki z programu IT for SHE Kids 2022. To projekt, którego celem jest zwiększenie zainteresowania obszarem STEM wśród uczniów w wieku szkolnym oraz promowanie kobiet jako ekspertek w dziedzinach związanych z technologią i innowacjami – dodaje Karol Górnowicz.

Spółka czynnie wspiera kobiety w środowisku naukowo-technologicznym. Przede wszystkim inspiruje je oraz zachęca do wyboru edukacji w obszarze STEM (Nauka, Technologia, Inżynieria, Matematyka). W czerwcu przedstawicielki Skriware uczestniczyły w warsztatach GovTech podczas Perspektywy Women in TECH. Taką drogą Skriware chce zbudować pokolenie świadomych liderek zmieniających świat technologii oraz walczyć ze stereotypami dotyczącymi kobiet w społeczeństwie.

Obecnie Skriware zajmuje się budową sieci dystrybucji na czterech kontynentach: w Europie, Azji, Ameryce Północnej oraz Australii. Do tego czasu spółka rozpoczęła współpracę z 14 dystrybutorami w 18 krajach. Już ponad 300 szkół i instytucji zagranicznych korzysta z rozwiązań Skriware.

O Spółce Skriware:

Skriware to spółka działająca w branży EdTech, dostarcza dzieciom praktyczną i angażującą edukację, dopasowaną do potrzeb XXI wieku, która łączy rozwój kompetencji miękkich i technicznych. To wszystko jest możliwe dzięki autorskiemu laboratorium edukacyjnemu SkriLab, które oparte jest na druku i modelowaniu 3D, robotach edukacyjnych, narzędziach do programowania oraz platformie online dedykowanej nauczycielom. Skriware dostarcza swoje rozwiązania do ponad 2,5 tys. szkół w Polsce oraz 300 szkół i instytucji zagranicznych zlokalizowanych na 4 kontynentach.

Źródło: Spółka, #SKRIWARE

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości