Vela Poland w pierwszym półroczu pośredniczyła w sprzedaży nieruchomości za ponad 50 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 lip 2022, 09:58

Vela Poland w pierwszym półroczu pośredniczyła w sprzedaży nieruchomości za ponad 50 mln zł

Spółka Vela Poland, właściciel biura nieruchomości i platformy Tripinvest z ofertami nieruchomości w zagranicznych kurortach, w pierwszym półroczu osiągnęła sprzedaż nieruchomości o łącznej wartości przekraczającej 50 mln zł. Jest to rekordowy wynik od początku funkcjonowania spółki. Jednocześnie Vela Poland rozbudowuje swoją bazę klientów, których potrzeby zakupowe wynoszą ponad 570 mln zł. Spółka kontynuuje kampanię crowdinvestingową, której jednym z celów jest wejście na rynki klientów z Belgii i Niderlandów, a w perspektywie 2 lat planuje debiut na NewConnect.

- W pierwszej połowie 2022 r. odnotowaliśmy rekordową sprzedaż nieruchomości w zagranicznych kurortach wakacyjnych, przede wszystkim w Hiszpanii. Praktycznie od początku roku zauważyliśmy zwiększone zainteresowanie nabywców, które przybrało na sile w momencie wybuchu wojny w Ukrainie. Analizując kolejne miesiące, nadal widzimy znacznie większy popyt na nieruchomości wakacyjne niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Obecnie w naszej bazie znajdują się klienci, którzy chcą kupić nieruchomości za ponad 570 mln zł - podkreśla Michał Ćwierzyk Prezes Zarządu Vela Poland 

Jak wynika z analiz Biura Maklerskiego Pekao, Polacy coraz chętniej spoglądają w kierunku hiszpańskich nieruchomości. Tylko w 1Q 2022 r. zrealizowanych zostało ponad 500 transakcji na tym rynku, natomiast w całym 2021 r. kupiono 1140 mieszkań.

Spółka Vela Poland prowadzi obecnie kampanię crowdinvestingową. W ramach emisji akcji serii E planowane jest pozyskanie 962 tys. zł, które zostaną przeznaczone m.in. na skalowanie biznesu w Belgii i Niderlandach, a także zwiększenie ruchu organicznego na swojej platformie i działania promocyjne marki Tripinvest wchodzącej w skład Spółki.

- Widzimy bardzo duże możliwości rozszerzenia naszej działalności, dlatego środki z emisji crowdinvestingowej zapewnią nam przede wszystkim dotarcie z ofertą do klientów w Belgii i Niderlandach. Z naszych analiz wynika, że rynki te są kilkukrotnie większe od polskiego i zapewniają możliwość dalszego, dynamicznego rozwoju. W Polsce obecnie prowadzimy rozmowy z ponad 700 klientami i współpracujemy z 25 partnerami z rynku nieruchomości. Jesteśmy gotowi powtórzyć ten sukces w innych krajach – podsumowuje Michał Ćwierzyk.

O Spółce Vela Poland:

Vela Poland  jest właścicielem marki Tripinvest oraz serwisu tripinvest.pl. Spółka zapewnia polskim klientom kompleksową obsługę nieruchomości w Hiszpanii, Francji i Chorwacji, a niedługo również w Portugalii. Vela Poland umożliwia wsparcie w procesie kredytowania, potransakcyjnej obsługi inwestycji oraz program zamiany mieszkań na rynku polskim i zagranicznym. Spółka stale rozwija program partnerski w celu pozyskania na terenie Polski klienta, zainteresowanego zakupem nieruchomości zagranicznych, a także rozbudowuje sieć zewnętrznych biur obsługi klienta, zapewniających obsługę pozyskanego klienta na lokalnym rynku.

Źródło: Spółka, #VELA POLAND

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości