Gra Electrician Simulator zadebiutuje 22 września na platformie Steam - prolog gry przekroczył 320 tys. pobrań | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 lip 2022, 09:42

Gra Electrician Simulator zadebiutuje 22 września na platformie Steam - prolog gry przekroczył 320 tys. pobrań

Notowana na rynku głównym GPW spółka Gaming Factory zapowiedziała premierę jednego ze swoich kluczowych tytułów wydawniczych: Electrician Simulator. Gra pojawi się 22 września w wersji PC, natomiast aktualna wishlista na platformie Steam przekracza 95 tys. zapisów. Współwydawcami gry są spółki Gaming Factory oraz Ultimate Games, a za produkcję odpowiada Take IT Studio! Prolog Electrician Simulator - First Shock, który 6 stycznia br. zadebiutował na platformie Steam, został bardzo dobrze przyjęty przez graczy. Od premiery prolog pobrano łącznie ponad 320 tys. razy.

W Electrician Simulator gracz wciela się w młodego elektryka, którego zadaniem jest przejąć rodzinny biznes i realizować zlecenia klientów. Na początku mamy do dyspozycji podstawowe narzędzia oraz realizujemy proste czynności. Z biegiem czasu, wraz z nabytym doświadczeniem, rozwijamy swój ekwipunek oraz pozyskujemy bardziej ambitne zlecenia. Gracz będzie miał okazję od podstaw poznać zawód elektryka, montując gniazda, panele, wtyczki i żyrandole, a także układając przewody i tworząc proste instalacje elektryczne.

- Rynek symulatorów jest bardzo konkurencyjny, stworzenie wyjątkowej gry w tym gatunku to nie lada wyzwanie. W Gaming Factory wierzymy, że Electrician Simulator to gra wyjątkowa w swojej niszy, wyróżniająca się świetnym wykonaniem założeń oraz próśb graczy opartych na prologu. Wierzymy, że nawet elektryk może mieć w pracy ciekawe przygody i dostarczymy graczom godziny świetnej rozgrywki – ocenia Kalina Murawska Head of Production w Gaming Factory.

Prolog Electrician Simulator - First Shock, który ukazał się na początku roku został bardzo dobrze przyjęty. Z ponad 1200 ocen graczy 82 proc. jest pozytywnych. Dzień po premierze prologu jednocześnie grało w niego 566 graczy. Tydzień po premierze prolog przekroczył 100 tys. pobrań, natomiast łącznie tytuł ściągnięto ponad 320 tys. razy.

Twórcy zaznaczają, że zastosowali się również do uwag płynących od graczy, przygotowując pełną wersję.

- Tworząc Electrician Simulator, chcieliśmy zredefiniować gatunek symulatorów. Udowodnić, że te gry nie muszą być nudne i powtarzalne, a mogą przyciągać ciekawymi zadaniami i zwariowanym światem. Mocno wsłuchaliśmy się w uwagi graczy, poprawiliśmy niespójności występujące w prologu i dodaliśmy całą masę nowych przedmiotów oraz lokacji – podsumowuje Dorian Loewe, COO Take IT Studio!

Przez następne 2 miesiące prowadzone będą intensywne działania marketingowe. Cena gry została ustalona na 17,99 USD.

O Spółce GIF:

Gaming Factory to producent i wydawca gier na PC i konsole notowany na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka współpracuje z ponad 20-stoma zespołami deweloperskimi i pracuje obecnie nad 20-stoma produkcjami na PC. Gaming Factory produkuje i wydaje gry o zróżnicowanej tematyce, w tym: symulatory, gry przygodowe, gry akcji, tycoon.

Źródło: Spółka, #GIF

Zobacz także: Gaming Factory SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości