Grodno szacuje zysk netto w okresie kwiecień-czerwiec na 8,6 mln zł, wzrost o 4 proc. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
05 sie 2022, 18:09

Grodno szacuje zysk netto w okresie kwiecień-czerwiec na 8,6 mln zł, wzrost o 4 proc.

Grodno szacuje, że zysk netto grupy w okresie kwiecień-czerwiec wzrósł rok do roku o 4 proc., do 8,6 mln zł - poinformowała spółka. Przychody były wyższe o 10 proc. i sięgnęły 266,4 mln zł

Skonsolidowana EBITDA wzrosła rok do roku o 11 proc. do 13,7 mln zł, a EBIT o 10 proc. do 11,8 mln zł.

Okres od kwietnia do czerwca stanowił pierwszy kwartał roku obrotowego spółki.

Jednostkowy wynik netto Grodna w I kw. 2022/2023 zwiększył się o 19 proc. wobec analogicznego okresu poprzedniego roku obrotowego i wyniósł 8 mln zł. Przychody wzrosły o 12 proc. do 265,6 mln zł. Spółka poinformowała, że wyższa dynamika wzrostu jednostkowych wyników wobec pozycji skonsolidowanych związana była z przeniesieniem działalności handlowej spółki zależnej Magma do Grodno SA.

"W pierwszym kwartale roku obrotowego 2022/2023 na wzrost skonsolidowanych i jednostkowych przychodów oraz pozycji wynikowych spółki wpłynęła wyższa sprzedaż w segmentach dystrybucji materiałów elektroinstalacyjnych, oświetlenia, automatyki budynkowej i rozwiązań dla przemysłu" - napisano w komunikacie.

"Niższe rdr przychody spółka odnotowała w segmentach OZE oraz kabli i przewodów, co związane było w dużym stopniu z niższą sprzedażą mikroinstalacji fotowoltaicznych" - dodano.

(PAP Biznes), #GRN

kuc/ asa/

Zobacz także: Grodno SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości