Cherrypick Games podaje wyniki i podsumowuje ostatnie wydarzenia | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 sie 2022, 11:10

Cherrypick Games podaje wyniki i podsumowuje ostatnie wydarzenia

Cherrypick Games zamknął pierwszą połowę 2022 roku notując 1,33 mln zł zysku netto. Najważniejsze są jednak umowy zawarte przez Spółkę już w lipcu, w tym rozpoczęcie współpracy z Apple. “Dzięki umowom z Apple oraz Nine66, a także dzięki współpracy z Boombit w ramach naszego projektu joint-venture BoomPick możemy znów rozwijać się, wzmacniać zespół i pracować nad nowymi, ekscytującymi projektami” - powiedział prezes Marcin Kwaśnica. W efekcie zawartych porozumień Cherrypick Games SA pozyskał budżet na produkcję łącznie trzech nowych tytułów. Umożliwia to też wzmacnianie zespołu, w czym pomaga też przyjęty przez Walne Zgromadzenie plan motywacyjny. Jest on adresowany do członków zespołu spółki, a warunkiem jego realizacji jest osiągnięcie wyniku EBITDA na poziomie minimum 5,8 mln zł w latach 2022-2024. Obecnie zespół Cherrypick Games SA liczy piętnaście osób wobec 9 osób na koniec stycznia tego roku. Zespół BoomPick Games to już 6 osób a spółka ta korzysta też z zasobów BoomBit (m.in. w takim zakresie jak marketing, ale też księgowość itd). Obie spółki prowadzą dalszą rekrutację, będą też współpracować z podmiotami zewnętrznymi.

Umowa z Apple

W lipcu Cherrypick Games zawarło umowę z Apple, Inc oraz podmiotami z grupy Apple. Zgodnie z nią Apple sfinansuje prace nad nową grą, która ma ukazać się na platformie Apple App Store. Cherrypick Games zapewni też grze odpłatne wsparcie po jej wydaniu. “Zostaliśmy wybrani przez Apple do realizacji projektu, którego szczegółów nie możemy jeszcze ujawnić. Liczymy jednak, że będzie on stanowił początek dłuższej współpracy” - zaznaczył Marcin Kwaśnica. Premiera tego tytułu jest zaplanowana na 2023 rok.

Umowa z Nine66

Wcześniej spółka podpisała umowę z Nine66 (nazwa handlowa Electronic Gaming Incubator Company) z siedzibą w Rijadzie, Arabia Saudyjska. W jej efekcie powstaną dwie gry. Jedna z nich będzie wydana globalnie a druga dedykowana na rynki Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Cherrypick Games pozostanie właścicielem praw do gry wydanej globalnie (kodu źródłowego gry), jednocześnie udzieli wyłącznej i nieodwołalnej licencji do publikowania, rozpowszechniania, rozwijania, obsługi, publicznego komunikowania, wprowadzania do obrotu, reklamowania i promowania oraz wykorzystywania w inny sposób gry na “Terytorium Wydawcy”. Umowa określa też procentowy podział zysków z obu gier. “Rynki MENA (Bliski Wschód i Afryka Północna) są bardzo ciekawy i perspektywiczne. Jednocześnie jednak bardzo specyficzne i trudne dla zachodnich deweloperów. Współpraca z Nine66 pozwoli nam dopasować nasze produkcje do wymagań i oczekiwań tamtejszych graczy” - wyjaśnił Marcin Kwaśnica. Uruchomiony na początku 2022 r. Nine66 to zintegrowany system wsparcia dla twórców gier. Zapewnia infrastrukturę, dostęp do bazy wiedzy, usług sieciowych, wsparcia kapitałowego oraz wydawniczego obiecującym studiom gier i deweloperom w Arabii Saudyjskiej i poza nią. Zawarcie porozumienia z tą organizacją to efekt dobrych relacji Cherrypick na rynkach międzynarodowych.

Rozwój BoomPick Games

Cherrypick Games i BoomBit w lutym 2022 roku zawarły umowę o współpracy w ramach spółki joint-venture, która otrzymała nazwę BoomPick Games. Od tego czasu BoomPick Games stworzył już zespół, który pracuje obecnie m.in. nad grami z gatunku “merge”. “Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej współpracy. Dwie gry są już na bardzo zaawansowanym etapie produkcji i myślę, że już w najbliższym czasie będziemy mogli poinformować o pierwszych premierach BoomPick” - podkreślił Marcin Kwaśnica. BoomPick Games testuje też możliwość re- launchu klasyków z katalogu Cherrypick Games. Współpraca z BoomBit to pierwszy efekt, wciąż trwającego, przeglądu opcji strategicznych. Cherrypick Games SA będzie informować o ewentualnych kolejnych efektach tego procesu.

Wyniki finansowe za I połowę 2022 roku i II kwartał

Pierwsze półrocze 2022 roku Cherrypick Games zamyka zyskiem netto w kwocie 1,33 mln zł. W okresie, w którym nie odbyła się premiera żadnej nowej gry Spółce udało się uzyskać dodatnie przepływy pieniężne w kwocie 0,3 mln zł. Spółka odnotowała w pierwszym półroczu 2022 roku przychody ze sprzedaży w kwocie 0,73 mln zł w porównaniu do 0,54 mln zł w analogicznym okresie roku 2021. W samym tylko II kwartale 2022 roku Spółka miała 0,44 mln zł przychodów ze sprzedaży w porównaniu do 0,26 mln zł w II kwartale 2021 roku. W II kwartale Spółka zanotowała 30 tysięcy zysku z działalności operacyjnej oraz 32 tysiące straty netto.

Źródło: Spółka, #CHP

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost