Spółka z portfela Carlson Investments przejmuje Captura Biopharma | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 sie 2022, 10:27

Spółka z portfela Carlson Investments przejmuje Captura Biopharma

Spółka OceanTech Acquisitions, w której akcje posiada Carlson Investments ASI SA (spółka zależna Carlson Investments SE), zawarła umowę przejęcia Captura Biopharma. Zarządy obu firm oczekują, że transakcja zostanie sfinalizowana w IV kw. 2022 roku.

W momencie finalizacji transakcji, OceanTech Acquisitions zmieni nazwę na Captura Biopharma Holdings Inc. i planuje pozostanie na nowojorskim NASDAQ gdzie jest notowany obecnie. Połączona firma będzie miała kapitalizację rynkową w wysokości ok. 224,3 miliona dolarów, przy założeniu ceny akcji 10 dolarów i braku umorzeń zgłoszonych przez obecnych akcjonariuszy OceanTech. Daje to minimum 100% stopę zwrotu z inwestycji dla Carlson Investments w okresie 12 miesięcy.

- Wierzymy, że nasze rozwiązanie może zrewolucjonizować leczenie zatruciem metalami ciężkimi i skażeniem promieniowaniem, poprzez zaoferowanie łatwego do zaaplikowania leku. Ciężko pracowaliśmy, aby móc zaoferować produkt, który może być przechowywany i podawany praktycznie z każdego miejsca. Wierzymy, że połączenie z OceanTech zapewni nam lepszy dostęp do kapitału i możliwość finansowania naszego dalszego wzrostu. – mówi Michale Geranen, prezes i założyciel Captura Biopharma.

Captura Biopharma, to firma biotechnologiczna opracowująca i komercjalizująca lek do leczenia wewnętrznego skażenia promieniowaniem transuranowym oraz metalami ciężkimi (w tym ołowiem), który występuje w postaci bezsmakowego proszku doustnego. Środek może zostać rozpuszczony w wodzie i przechowywany m.in. w karetkach i szpitalach.

O Carlson Investments:

Carlson Investments SE, to notowana na warszawskiej giełdzie spółka, której celem jest realizacja inwestycji w podmioty technologiczne, charakteryzujące się innowacją produktową lub procesową. Firma jest szczególnie zainteresowana projektami z takich branż jak: FinTech, MedTech i CleanTech AI, Machine Learning. Spółka jest również beneficjentem funduszu Carlson ASI EVIG Alfa, który finansuje start-upy w ramach programu BRIdge Alfa.

O Carlson Investments ASI:

Carlson Investments ASI jest częścią grupy kapitałowej spółki Carlson Investments  (ISIN: PLHOTB000011, 2HB:FRA, 2HB:MUN, 2HB:STU, CAI:WSE, CAI:WNC, WKN:A0RNWQ), notowanej na giełdach w Warszawie, Frankfurcie, Monachium, Stuttgarcie i platformie Gettex, której celem jest zbieranie aktywów od inwestorów w celu ich lokowania w interesie inwestorów zgodnie z określoną polityka inwestycyjną.

Źródło: Spółka, #CAI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości