Grupa Kapitałowa PTWP publikuje wyniki finansowe za drugi kwartał 2022 roku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
16 sie 2022, 15:41

Grupa Kapitałowa PTWP publikuje wyniki finansowe za drugi kwartał 2022 roku

W II kwartale br. Grupa Kapitałowa PTWP wypracowała rekordowe wyniki w zakresie przychodów skonsolidowanych i zysku brutto. Bardzo dobrze wypada także podsumowanie po II kwartale we wszystkich segmentach działalności i we wszystkich spółkach Grupy. Wpływ na to miały m.in. powrót do działalności eventowej w formule stacjonarnej, wzmocnionej możliwością uczestnictwa online oraz dynamiczny wzrost w obszarze digital.

Narastająco skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży Grupy PTWP po II kwartale 2022 r. wyniosły 48 mln zł, a zysk brutto zanotowano na poziomie 11,6 mln zł. Z kolei wyniki w drugim kwartale br. są rekordowe. Przychody skonsolidowane za okres od kwietnia do czerwca 2022 r. to aż 34 mln zł, przy wypracowanych 12,5 mln zysku brutto.

– W rok 2022 weszliśmy bardzo dobrze przygotowani, a bieżące wyniki są odzwierciedleniem nakładów pracy i  skutecznie przeprowadzonych zmian. W okresie pandemicznym, który nas szczególnie dotyczył i jednocześnie był dla nas bardzo trudny, dostosowaliśmy strukturę kosztów i tak przeformatowaliśmy organizację, aby przystosować ją do nowych warunków, kładąc nacisk na rozwój w kierunku online. Wykonaliśmy dużo organicznej pracy, przygotowując firmę na odbicie, które faktycznie nastąpiło i którego efekty z satysfakcją widzimy w podsumowaniu po II kwartale tego roku – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.

W raportowanym okresie Grupa wróciła w pełni do działalności eventowej. Wydarzenia organizowane były stacjonarnie, z bardzo dobrą frekwencją i z uwzględnieniem komponentu internetowego, który zagwarantował poszerzanie zasięgów. Z sukcesami obyły się eventy własne, na czele z rekordową 14. edycją Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. W zarządzanych przez jedną ze spółek Grupy obiektach –Międzynarodowym Centrum Kongresowym i w Spodku, mimo trudnych warunków na początku roku będących pokłosiem sytuacji covidowej, zadbano o dużą zajętość i zrealizowano szereg wydarzeń, m.in. Grupa gościła 11. sesję Światowego Forum Miejskiego pod egidą ONZ – WUF11.

Grupa stawia szczególnie na konsekwentny rozwój spółki PTWP Online, co wpisuje się w strategię dynamicznego wzrostu w obszarze digital, dywersyfikacji produktów i zwiększania przychodów. Każdy z serwisów branżowych jest liderem w swojej specjalizacji i sukcesywnie wzmacnia pozycję w poszczególnych sektorach. Miesięcznie portale Grupy PTWP odwiedza już 12 mln unikalnych użytkowników, a inwestycja w rozbudowę segmentu online jest traktowana priorytetowo.

– Pracujemy nad jeszcze większym uatrakcyjnieniem naszej oferty i produktami dopasowanymi do aktualnej sytuacji rynkowej. Naszym celem jest rozwój online – organiczny, czyli serwisy internetowe i eventy, ale także inwestowanie w tym obszarze. Analizując podejmowane wysiłki i patrząc na prognozy, a także zakontraktowanie plany eventowe i stopień zajętości w obiektach, widzimy, że druga połowa roku, a więc okres jesienny, zapowiada się bardzo dobrze – podsumowuje Wojciech Kuśpik.

O spółce PTW:

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, spółka matka Grupy kapitałowej PTWP działa na rynku od 1995 roku. Działalność wydawnicza w zakresie specjalistycznych portali internetowych i czasopism drukowanych, organizacja konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych oraz zarządzanie obiektami Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Hali Spodek w Katowicach – to obszary działalności, na których skupia się obecnie aktywność Grupy. Należąca do Grupy spółka PTWP On-line Sp. o.o. jest wydawcą specjalistycznych portali biznesowych, m.in. wnp.pl, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, propertynews.pl, portalsamorzadowy.pl, farmer.pl, pulsHR.pl oraz serwisów internetowych i tytułów prasowych w kategorii przemysł, ochrona zdrowia i rolnictwo. Ponadto Grupa jest właścicielem platform e-commerce z ofertami z branży rolno-spożywczej – Giełda Rolna oraz sprzedaży i wynajmu nieruchomości komercyjnych – Property Stock. Spółka matka koncentruje się na organizacji eventów branżowych i wydawaniu prasy.
 

Spółka PTWP Event Center zarządza obiektami Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Hali Spodek w Katowicach. PTWP SA planuje przeniesienie notowań na główny rynek GPW w Warszawie.

Źródło: Spółka, #PTW

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości