eo Networks zainwestuje w Hand2band | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 sie 2022, 09:55

eo Networks zainwestuje w Hand2band

Po dołączeniu eo Networks do Grupy Euvic, notowana na New Connect spółka aktywnie uczestniczy w konsolidacji rynku IT. Po ubiegłorocznym zaangażowaniu kapitałowym w TEKKER, eo Networks zainwestuje w szybko rosnący software house – Hand2band, który pod koniec ubiegłego roku miał na pokładzie ponad 100 osobowy zespół, a w tym zakłada jego dwukrotne powiększenie.

Przejęcie eo Networks było dla Grupy Euvic wzmocnieniem zespołu programistycznego oraz ważnym ruchem w rozwoju filaru Infrastruktura IT. Eo Networks ma ponad 20 letnie doświadczenie w zakresie rozwoju oprogramowania, a także wsparcia i serwisowania sprzętu oraz infrastruktury IT dla największych podmiotów – nie tylko w Polsce. Spółka posiada rozwiniętą sieć specjalistów w całym kraju, zapewnia swoim klientom serwis gwarancyjny sprzętu IT, a także urządzeń z technologią IoT.

Wartość akcji eo Networks wzrosła niemal dwukrotnie od czasu zaangażowania kapitałowego Euvic. Spółka, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, aktywnie włączyła się w politykę inwestycyjną Grupy. Jej pierwszą transakcją był zakup udziałów w TEKKER, spółce która rozwija platformę wspierająca procesy zamawiania i wykonywania terenowych usług profesjonalnych w oparciu o innowacyjny algorytm zapewniający efektywne dopasowanie zlecanych zadań do zweryfikowanych kompetencji i uprawnień konkretnych wykonawców. Obecnie przyszedł czas na kolejną inwestycję.

„Inwestycja eo Networks w Hand2band jest konsekwentną realizacją strategii rozwoju Grupy Euvic, wg której spółki wchodzące w jej skład będą inwestowały w kolejne podmioty i aktywnie angażowały się w konsolidację rynku IT w Polsce. Hand2Band to spółka z ogromnym potencjałem dalszego wzrostu i obecnie jeden z najszybciej rozwijających się software houseów na naszym rynku. Wierzę, że bardzo szybko zobaczymy pozytywne efekty tej transakcji.” – mówi Wojciech Wolny, przewodniczący Rady Nadzorczej eo Networks i założyciel Grupy Euvic.

H2b w ciągu niespełna dwóch lat od kiedy skoncentrowała się na rozwijaniu usług i kompetencji programistycznych dynamicznie rośnie. Zespół H2b na koniec 2021 roku liczył 100 osób, ambitny plan na ten rok zakłada dwukrotny wzrost przychodów. Koncentrując swoje strategiczne działania w obszarze bezpośredniej sprzedaży i ciągłej budowy nowych kanałów dystrybucji usług spółka w tym momencie osiąga połowę swoich przychodów poza Polską, realizując między innymi projekty dla firm z sektora e-commerce, FMCG, Medtech czy Greentech. Zapewnia swoim klientom w relatywnie krótkim czasie wyspecjalizowane zespoły, z unikalnym doświadczeniem i wiedzą umożliwiając przy tym budowę nowych oraz utrzymanie i rozwój istniejących już projektów.

„Wierzymy, że decydując się na dołączenie do silnej grupy działającej międzynarodowo, nie tylko jeszcze bardziej przyśpieszymy nasz wzrost, ale także będziemy mogli skorzystać w doświadczenia bardzo dojrzałych i wszechstronnych zespołów wchodzących w skład Grupy Euvic. Liczymy na to, że dzięki sile grupy będziemy mogli kontynuować także naszą ekspansję geograficzną i realizować najbardziej wymagające projekty na wielu rynkach” – mówi Amadeusz Kordasiński, założyciel i jeden z głównych udziałowców Hand2band.

Inwestycja w Hand2band oznacza dziś praktycznie podwojenie liczebności zespołu programistów eo Networks, a sama firma z Gdańska ma w planie dalej powiększać swój zespół oraz aktywnie się rozwijać, między innymi przez inwestycje.

„Z pomocą Grupy Euvic stopniowo zmieniamy naszą konserwatyną politykę. Dostrzegliśmy potencjał związany z inwestowaniem w nowe spółki, które mogą uzupełniać nasze kompetencje i jednocześnie korzystać z naszych doświadczeń, sięgamy w tym zakresie po pomoc i doświadczenie Euvic Wierzę, że dołączenie Hand2band będzie dla nas impulsem do dalszego rozwoju, zwiększy nasz potencjał i przyniesie wiele synergii w ramach całej Grupy Euvic. Cieszę się, że tak dynamicznie rozwijający się software house także dostrzega ogromne korzyści jakie to połączenie ze sobą niesie” – mówi Błażej Piech, prezes zarządu eo Networks.

O grupie Euvic:

Grupa Euvic jest jedną z największych technologicznych grup kapitałowych w Polsce. W 2021 r. w wyniku transakcji kapitałowych dołączyło do niej 8 podmiotów. Obecnie Grupa Euvic zatrudnia ponad 5000specjalistów, asumaryczne wyniki finansowe plasują ją w ścisłej czołówce największych polskich grup informatycznych. Zarząd Euvic przewiduje dalszy dynamiczny wzrost organiczny i zapowiada kontynuację konsolidacji rynku, dalszą profesjonalizację i rozwój unikalnej, kompleksowej oferty dla biznesu. Konsekwentnie realizuje także strategię Integratora 2.0 i wzmacnia swoje filary biznesowe: Software Development, Body/Team Leasing i IT Infrastructure, Innovations, Performance i Commerce Transformation.

O spółce Eo Networks:

Eo Networks działa od 2001 na terenie Polski i UE. To firma specjalizująca się w tworzeniu i utrzymaniu rozwiązań software’owych, a także w świadczeniu usług serwisowych na rynku korporacyjnym i w sektorze publicznym. Oferuje usługi w zakresie budowy dedykowanych rozwiązań, portali, systemów transakcyjnych, narzędzi komunikacyjnych, architektury informacji oraz zarządzania treścią, systemów klasy CRM i ERP. Jako partner największych światowych dostawców sprzętu, świadczy szeroki wachlarz usług serwisowych, napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych oraz usług help-desk na terenie całego kraju. Zespół eo Networks to ponad 200 specjalistów rozlokowanych w 6 oddziałach na terenie Polski. Spółka jest notowana jest na NewConnect, od 2021 roku kontroluje ją Euvic.

Źródło: Spółka, #EON

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości