Medical Inventi jedną z trzech polskich firm na Medical Philippines EXPO 2022 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
23 sie 2022, 10:05

Medical Inventi jedną z trzech polskich firm na Medical Philippines EXPO 2022

Medical Inventi, spółka biotechnologiczna zajmująca się komercjalizacją badań naukowych w profilaktyce oraz ochronie zdrowia, została zaproszona przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH) do udziału w Medical Philippines EXPO 2022. Lubelska spółka jest jednym z trzech polskich przedsiębiorstw medycznych, które zakwalifikowały się do obecności na polskim stoisku narodowym. Targi, w trakcie których Medical Inventi zaprezentuje swój flagowy produkt – FlexiOss®, odbędą się w dniach 24-26 sierpnia.

- Ekspansja naszego produktu na rynki azjatyckie jest jednym z głównych elementów strategii naszej firmy. Dzięki udziałowi w Medical Philippines EXPO 2022 mamy okazję pokazać „sztuczną kość” nowym odbiorcom. Zaproszenie od zagranicznego biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu utwierdza nas w przekonaniu, że flagowy produkt Medical Inventi zyskuje globalne uznanie. Co ważne, na tych targach zaprezentujemy nie tylko, FlexiOss®, ale również FlexiOss®Dent oraz FlexiOss®Vet, które są dedykowane odpowiednio – stomatologii oraz weterynarii - mówi Maciej Maniecki, prezes zarządu Medical Inventi.

FlexiOss® to kompozyt kościozastępczy stosowany w ortopedii i traumatologii narządu ruchu, który po wszczepieniu korzystnie integruje się z kością pacjenta wspierając proces odbudowy naturalnej tkanki kostnej. Eliminuje to konieczność powtórnej operacji w celu usunięcia implantu. Aktualnie Medical Inventi pracuje nad wprowadzeniem produktu na globalne rynki. Produkt chroni prawnie m.in. europejski patent Bioactive composite and process for the production of the bioactive composite, który gwarantuje aktywną ochronę na terenie Austrii, Hiszpanii, Włoch, Szwajcarii, Niemiec, Francji, Anglii i Irlandii. W czerwcu br. spółka otrzymała dopuszczenie do dystrybucji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a także na etapie pre-submission złożyła dokumentację do Agencji Żywności i Leków w USA (FDA), aby uzyskać możliwość sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.

Medical Philippines EXPO 2022 to jedyne specjalistyczne targi medyczne, stomatologiczne, farmaceutyczne na Filipinach. W trakcie wydarzenia prezentowane są najnowsze osiągnięcia techniczne w m. in. branży medycznej, dentystycznej, farmaceutycznej czy sprzętu laboratoryjnego. Medical Inventi będzie jedyną polską spółką, która w trakcie trwania targów zaprezentuje preparat implantacyjny.

W 2023 roku spółka rozważa pozyskanie kapitału od inwestorów na dalszy dynamiczny rozwój, a także debiut na rynku NewConnect.

O spółce Medical Inventi:

Medical Inventi to spółka biotechnologiczna założona w 2015 jako inicjatywa środowiska akademickiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz prywatnego kapitału, w celu komercjalizacji badań naukowych wdrażanych na potrzeby profilaktyki i ochrony zdrowia ludzkiego. Portfolio produktowe Spółki obejmuje biomateriał kościozastępczy stosowany w ortopedii pod marką FlexiOss® i stomatologii pod marką FlexiOss®Dent. Wyrób dostępny jest również jako FlexiOss®Vet do zastosowań weterynaryjnych.

Źródło: Spółka, #MEDICAL INVENTI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości