ODPOCZNIJ, właściciel marki UKOI rozpoczyna publiczną emisję akcji na kwotę 2 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
31 sie 2022, 09:12

ODPOCZNIJ, właściciel marki UKOI rozpoczyna publiczną emisję akcji na kwotę 2 mln zł

Emisja akcji spółki przez crowdfunding udziałowy startuje 6 września na platformie Beesfund.

UKOI to kompletny projekt sieci mikrohoteli z widokiem na naturę. Oparty jest na mobilnym domku o powierzchni około 14m2, który nie wymaga pozwolenia na budowę. Czas od rozpoczęcia produkcji do ustawienia na działce wynosi około 90 dni. Celem było stworzenie najszybciej skalowalnego produktu - łatwego w powielaniu i szybkiego we wdrażaniu. Pierwszy egzemplarz UKOI jest już gotowy i posadowiony na malowniczej działce w okolicach Kazimierza Dolnego i od września przyjmuje pierwszych gości.

Nazwa UKOI pochodzi od słowa "koić" - wpływać łagodząco, uspokajać. W świecie pędzącym bez opamiętania domek na odludziu ma dać chwilę wytchnienia. Twórcy zapewniają, że ogromne okno do patrzenia w niebo, to najlepsze zastępstwo dla ekranu smartfona. Inspiracją dla projektu był w znacznej mierze sukces Bookworm Cabin - poprzedniego projektu Kraciuka, który w ciągu paru lat z leśnej chatki do czytania stworzył rozpoznawalną markę o światowym zasięgu.

Założona przez Bartłomieja Kraciuka i Nikodema Rozbickiego spółka ODPOCZNIJ S.A. pozyskała już ponad pół miliona złotych finansowania od prywatnych inwestorów oraz została zasilona kwotą 100.000 zł w gotówce wpłaconą przez założycieli na kapitał zakładowy. Pełna kwota obecnej emisji akcji to 2.000.000 złotych. Te środki, w całości przeznaczone na dalszy rozwój, pozwolą spółce na dynamiczną ekspansję. 

"Ostatnie miesiące poświęciliśmy na przygotowania do szybkiego rozwoju. Mamy gotowy i dopracowany pierwszy domek UKOI oraz otwarte zlecenie na produkcję kolejnych. Zabezpieczyliśmy i uzbroiliśmy najbardziej malownicze działki, które są gotowe na przyjęcie kolejnych domków." - mówi prezes zarządu, Bartłomiej Kraciuk. "Dzięki temu cały pozyskany kapitał możemy od razu przeznaczyć na aktywną realizację celów."

W ciągu 3 do 5 lat ODPOCZNIJ S.A. chce być operatorem co najmniej 100 domków w całej Polsce, a następnie wyjść na inne rynki Europejskie. Zarówno domki, jak i system sprzedaży, są zbudowane tak, by dać mocną bazę pod szybki wzrost i zwiększanie wartości marki. Firma stawia na skalowalność przedsięwzięcia i w oparciu o to stworzyła swój model biznesowy. Całość sprzedaży i obsługi gości odbywa się online, co pozwala zwiększyć wydajność i obniżyć koszty. 

Pozyskane z emisji środki spółka przeznaczy na budowę kolejnych domków, udoskonalanie platformy sprzedażowej i działania marketingowe. Z kolei 1% zainwestowanego kapitału zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie.

Równolegle z emisją akcji we wrześniu rusza także sprzedaż noclegów w UKOI. Domki są całoroczne i będą przyjmować gości także zimą. Partnerem pierwszego domku jest marka OMNIRES - polski producent armatury, który wyposażył łazienkę i kuchnię domu w dopasowane estetycznie elementy.

Źródło: Spółka, #ODPOCZNIJ

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości