The Last Case of Benedict Fox od Plot Twist na targach PAX West w Seattle | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 wrz 2022, 09:16

The Last Case of Benedict Fox od Plot Twist na targach PAX West w Seattle

The Last Case of Benedict Fox, autorska gra krakowskiego studia Plot Twist, po doskonałym przyjęciu przez graczy w Kolonii, tym razem prezentowana jest w Seattle. Podczas rozpoczętych dziś targów PAX West odwiedzający mogą zagrać w demo tytułu i porozmawiać z twórcami gry. Podczas Gamescom Opening Night LIVE The Last Case of Benedict Fox został okrzyknięty najbardziej oczekiwaną grą na Xbox-a. Premiera planowana jest wiosną 2023 roku. 

- Targi PAX w Seattle to kolejny przystanek na mapie promocyjnej The Last Case of Benedict Fox. Jesteśmy niezwykle podekscytowani fantastycznym odbiorem naszego projektu przez graczy podczas Gamescomu. Zdobycie tytułu najbardziej oczekiwanej gry na Xbox-a podczas Gamescom Opening Night LIVE jest dla nas dużym wyróżnieniem i motywacją do dalszej pracy. Czujemy, że nasza propozycja może zachwycić graczy na całym świecie – mówi Paweł Czapla, prezes zarządu Plot Twist. 

Premiera The Last Case of Benedict Fox planowana jest wiosną 2023 roku. Gra będzie dostępna w wersjach na Xbox Series X|S i PC. Wydawcą projektu jest Rogue Games.  

- Działamy w branży gier do wielu lat, z doświadczenia wiemy, że nawet bardzo dobry produkt – bez odpowiedniej promocji – ma zdecydowanie mniejsze szanse na sukces. W przypadku The Last Case of Benedict Fox dbamy o promocję gry jeszcze przed premierą. Na Gamescomie byliśmy oficjalnym partnerem TikToka i prezentowaliśmy The Last Case of Benedict Fox na stoisku Microsoftu. Teraz czas na pokazy przed publicznością w Seattle. W planach mamy kolejne działania, dzięki którym nawiążemy solidne relacje ze społecznością graczy – dodaje Paweł Czapla.  

Historia The Last Case of Benedict Fox rozegra się w bostońskim domu, w którym – w niewyjaśnionych okolicznościach – doszło do zaginięcia dziecka. Samozwańczy detektyw, połączony podczas narodzin z istotą pochodzącą z innego wymiaru – Benedict Fox – wraz ze swoim towarzyszem – demonem, postarają się odkryć losy tajemniczej rodziny.  

Targi PAX West potrwają do 5 września.  

O spółce Plot Twist:  

Plot Twist (dawniej Awesome Industries) powstało w 2013 roku. Główną działalnością studia jest produkcja gier wideo na PC i konsole. Początkowe lata działalności firmy koncentrowały się na projektach mobilnych. Najważniejszym projektem w portfolio spółki jest Drift Zone. Tytuł zadebiutował w 2014 roku w Google Play i AppStore, a w kolejnych latach także na PC i konsolach. W 2020 roku odbyła się premiera kolejnej części projektu – Drift Zone Arcade – w wersji na Nintendo Switch. Od 2021 roku Plot Twist jest spółką akcyjną.  

Na czele studia stoi Paweł Czapla, pełniący jednocześnie funkcję Art Directora. W branży gamedev pracuje od 20 lat. Swoją karierę rozpoczął od grafiki 2D, następnie założył własne studio animacji i postprodukcji, które współpracowało z największymi markami na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.   

Źródło: Spółka, #PLOT TWIST

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości