Przychody Grupy BoomBit w sierpniu 2022 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 wrz 2022, 17:18

Przychody Grupy BoomBit w sierpniu 2022 r.

Grupa BoomBit opublikowała wyniki finansowe za sierpień 2022 roku:

  • Przychody z gier: 22,8 mln PLN
  •  Przychody pomniejszone o UA i prowizje platform: 8,1 mln PLN
  • 24,3 mln pobrań
  •  Gry z największymi przychodami: Hunt Royale, Crazy Plane Landing, Falling Art Ragdoll Simulator

boombit

Przychody z gier Grupy BoomBit w sierpniu 2022 r. wyniosły 22,83 mln PLN (-15,5% m/m). Koszty prowizji platform zmniejszyły się do 1,89 mln PLN (-16,8% m/m), a wydatki na User Acquisition spadły do 12,85 mln PLN (-16,7% m/m). Przychody pomniejszone o UA i prowizje platform wyniosły 8,09 mln PLN (-13,3% m/m). Łączna liczba pobrań gier Grupy BoomBit w ostatnim miesiącu wyniosła 24,3 mln.

“Po kilku rekordowych miesiącach, sierpniowy wynik był nieznacznie niższy, ale zgodny z naszymi przewidywaniami i jednocześnie dużo wyższy od zanotowanego rok wcześniej w tym samym miesiącu. Wśród czynników, które wpłynęły na dynamikę przychodów w sierpniu są brak istotnych nowych premier oraz specyfika wakacyjnych miesięcy” - mówi Marcin Olejarz, Prezes BoomBit. - “Zgodnie z zapowiedziami pracujemy nad kolejną aktualizacją Hunt Royale, której celem po jej wprowadzeniu na rynek i intensywnym skalowaniu będzie dalsza optymalizacja monetyzacji tego tytułu. Chcemy w pełni wykorzystać potencjał tej gry, która od wielu miesięcy jest najlepiej zarabiającym tytułem w portfolio naszych gier” - dodaje.

Przychody z gier [mln PLN]

boombit przychody

Przychody z gier Hyper-Casual, wyniosły 13,5 mln PLN i stanowiły podobnie jak w poprzednim miesiącu około 60% w strukturze przychodów Grupy BoomBit. Hunt Royale, gra Mid-Core wygenerowała 5,8 mln zł przychodów i utrzymała się na pierwszym miejscu wśród najlepiej zarabiających tytułów. Najpopularniejsze gry w sierpniu to oprócz Hunt Royale, Crazy Plane Landing, Falling Art Ragdoll Simulator, Darts Club i Dog Life Simulator.

Sierpień 2022 - TOP 5

1. Hunt Royale 5,8 mln PLN

2. Crazy Plane Landing 1,6 mln PLN

3. Falling Art Ragdoll Simulator 1,4 mln PLN

4. Darts Club 1,2 mln PLN

5. Dog Life Simulator 1,2 mln PLN

O spółce BoomBit:

BoomBit to międzynarodowy producent i wydawca gier mobilnych oraz jedna z największych polskich spółek z branży. Działa na rynku globalnym, produkując gry w formule free-to-play (F2P) na platformy iOS, Android, a także na Nintendo Switch. Do najpopularniejszych gier Grupy BoomBit obecnie należą Hunt Royale, Darts Club, Falling Art Ragdoll Simulator, Car Driving School Simulator, Crazy Plane Landing, Construction Ramp Jumping, Try to Fly, Dog Life Simulator i Slingshot Stunt Driver.

Źródło: Spółka, #BBT

Zobacz także: BoomBit SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości