PFR objął zielone obligacje firmy R.Power o wartości 120 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 wrz 2022, 15:37

PFR objął zielone obligacje firmy R.Power o wartości 120 mln zł

PFR Fundusz Inwestycyjny FIZAN, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju, objął zielone obligacje firmy R.Power o wartości 120 mln zł. Jest to już druga w ciągu ostatniego miesiąca emisja obligacji, w ramach których spółka pozyskała łącznie 200 mln zł kapitału na rozwój polskiej części portfela projektów PV.

Emisja dla Funduszu odbyła się w ramach programu emisji zielonych obligacji o łącznej wartości nominalnej do 1 mld zł. Łączna wartość wszystkich obligacji R.Power wyemitowanych do tej pory w ramach programu to 450 mln zł, a Fundusz zarządzany przez PFR stał się największym obligatariuszem spółki.

R.Power zamierza wykorzystać wpływy z wyemitowanych obligacji na budowę farm PV zlokalizowanych w Polsce zgodnie z aktualnym dokumentem Green Bond Framework.

Data emisji obligacji to 2 września 2022 r. Obligacje spełniają kryteria zielonych obligacji zgodnie z Green Bond Principles (GBP) opracowanymi przez International Capital Market Associacion (ICMA), w tym w zakresie przeznaczenia środków z emisji na finansowanie inwestycji mających korzystny wpływ na środowisko, wspierających zrównoważony rozwój. (PAP Biznes)

pam/ ana/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości