3. edycja Letniej Szkoły Go4Poland | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 wrz 2022, 09:16

3. edycja Letniej Szkoły Go4Poland

W 3. edycji Letniej Szkoły Go4Poland bierze udział 25 osób wyłonionych spośród uczestników Programu „Go4Poland - wybierz Polskę!”. W sumie w siedmiu edycjach Programu wzięło już udział blisko 800 osób. Program skierowany jest do polskich studentów i absolwentów zagranicznych uczelni, a także stypendystów Programu im. gen. Władysława Andersa. Celem programu jest zachęcenie studentów do powrotu do Polski po zakończeniu nauki i rozpoczęcia pracy w kraju.

W dniach 1-7 września br. odbywa się trzecia już edycja Letniej Szkoły Go4Poland, w której bierze udział 25 osób wyłonionych spośród uczestników Programu. Intensywne 7 dni warsztatów, wystąpień ekspertów i paneli dyskusyjnych jest zwieńczeniem 7. edycji autorskiego programu Fundacji GPW „Go4Poland - wybierz Polskę!”. Każdy dzień wypełniony jest merytorycznymi warsztatami, których tematyka obejmuje m.in. giełdę i inwestowanie, rynki energetyczne, fundusze inwestycyjne i emerytalne, a także dyplomację ekonomiczną. Urozmaiceniem są wizyty w siedzibach partnerów Projektu, podczas których uczestnicy mają okazję rozwiązywać praktyczne case studies. Nie brakuje również rozwoju umiejętności miękkich, takich jak warsztaty komunikacji w zespole oraz budowania marki osobistej. Letnia Szkoła zakończy się w środę 7 września w Sali Notowań GPW konferencją „Twoja kariera – kierunek Polska!”, w trakcie której odbędą się panele dyskusyjne poświęcone m.in. zawirowaniom w światowej gospodarce oraz nowym technologiom w instytucjach finansowych. Tradycyjnie, w ramach konferencji, uczestnicy Letniej Szkoły zmierzą się także w debacie oksfordzkiej, podczas której będą się nawzajem przekonywać czy zmiany w systemie pracy wywołane pandemią przyniosą w dłuższej perspektywie więcej szkód, czy korzyści.

Co roku do programu „Go4Poland – wybierz Polskę!” zgłasza się około 100 nowych uczestników, a łączna ich liczba to już blisko 800 osób. Program skierowany jest do polskich studentów i absolwentów zagranicznych uczelni, a także stypendystów Programu im. gen. Władysława Andersa, prowadzonego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Celem Programu jest zachęcenie studentów do powrotu do Polski po zakończeniu nauki i rozpoczęcia pracy w kraju.

Program umożliwia integrację młodych ludzi poprzez warsztaty, Letnią Szkołę i „sieciowanie”, doskonalenie kompetencji podczas staży oraz unikalną szansę na mentoring u liderów polskiego rynku finansowego. W tegorocznej edycji aż 16 doskonałych specjalistów podjęło się roli mentorów. Dla uczestników dostępne są również specjalne oferty pracy i staży u Partnerów programu. Aktualnie realizuje je 15 uczestników Programu.

W tegorocznej edycji wśród Partnerów znaleźli się:

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., Towarowa Giełda Energii S.A., BondSpot S.A., PZU S.A., Citi i Citi Handlowy, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A., Erste Securities Polska S.A., Ministerstwo Finansów, Instytut Finansów, Izba Rozliczeniowa Giełd Towarowych S.A., Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami, Jones Lang LaSalle Sp. z o.o., Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej, Narodowy Instytut Wolności, Polska Organizacja Turystyczna.

Więcej informacji o Letniej Szkole Go4Poland i szczegółowa agenda dostępna na stronie Projektu.

Już po raz drugi program otrzymał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Program ,,Go4Poland – Wybierz Polskę!” jest autorskim projektem Fundacji GPW, który realizowany jest przy wsparciu Partnerów od 2015 roku. Celem programu jest zachęcanie młodych i zdolnych Polaków studiujących za granicą do planowania ścieżki kariery w polskich firmach oraz instytucjach publicznych. Czynimy to poprzez organizację staży zawodowych i warsztatów w firmach partnerskich, umożliwienie uczestniczenia w procesie mentoringu czy udział w Letniej Szkole Go4Poland dla 25 najlepszych laureatów Programu. Ponadto uczestnicy, alumni oraz partnerzy programu mają możliwość wzięcia udziału w konferencji „Twoja kariera – Kierunek Polska!” promującej Polskę jako atrakcyjne miejsce do budowania kariery zawodowej tuż po zdobyciu wykształcenia na prestiżowych zagranicznych uczelniach. Laureaci Programu to studenci najbardziej prestiżowych uczelni w Europie i na świecie oraz reprezentanci Polonii.

Grupa Kapitałowa GPW (GK GPW) prowadzi platformy obrotu akcjami, obligacjami skarbowymi i korporacyjnymi, instrumentami pochodnymi, energią elektryczną i gazem ziemnym oraz dostarcza indeksy i wskaźniki referencyjne, m.in. WIBID i WIBOR. W 2018 r. Agencja indeksowa FTSE Russell zakwalifikowała polski rynek kapitałowy do grona rynków rozwiniętych. Prowadzone przez GK GPW rynki są największymi w Europie Środkowej i Wschodniej. Więcej informacji na www.gpw.pl

Źródło: Spółka, #GPW

Zobacz także: GPW SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości