Genomtec rozpoczął przegląd opcji strategicznych oraz podpisał umowę na oszacowanie wartości IP spółki | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 wrz 2022, 09:33

Genomtec rozpoczął przegląd opcji strategicznych oraz podpisał umowę na oszacowanie wartości IP spółki

Genomtec, spółka z branży technologii medycznych, specjalizująca się w rozwijaniu zaawansowanych technologii w obszarze diagnostyki genetycznej, zdecydowała o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych. Ponadto zarząd podpisał umowę z globalną firmą Dennemeyer Consulting GmbH na wykonanie oszacowania wartości portfela praw własności intelektualnej posiadanego przez spółkę.

W ramach rozpoczętego przeglądu opcji strategicznych zarząd Genomtec może rozważyć np.: zmianę struktury właścicielskiej spółki, zawarcie aliansu lub partnerstwa strategicznego, połączenie z innym podmiotem, włączając w to również, w razie potrzeby poszukiwanie inwestora do spółki, w tym podmiotu branżowego lub inwestora finansowego. Obecnie zarząd nie podjął żadnych decyzji dotyczących wyboru konkretnej opcji. Sam przegląd opcji może być procesem długotrwałym i żadna z opcji strategicznych może nie zostać wybrana do realizacji.

- Konsekwentnie realizujemy długoterminową strategię rozwoju Genomtec. Nasz panel diagnostyczny Genomtec ID RP5-PLEX do jednoczesnego badania obecność pięciu patogenów posiada już certyfikację umożliwiającą sprzedaż w 30 krajach europejskich. Podpisaliśmy też pierwsze umowy dystrybucyjne naszego rozwiązania. W dalszym ciągu będziemy dążyli do poszerzania bazy dystrybutorów oraz możliwości produkcyjnych. W naszej opinii działania te będą miały pozytywny wpływ w dążeniu do osiągnięcia naszego głównego celu biznesowego, jakim niezmiennie jest licencjonowanie lub sprzedaż technologii globalnemu partnerowi strategicznemu – mówi Miron Tokarski, prezes zarządu i współzałożyciel Genomtec S.A.

Pierwszym krokiem mającym ułatwić zarządowi pełną analizę możliwych opcji strategicznych jest zawarcie umowy z globalną firmą Dennemeyer Consulting GmbH, która przeprowadzi wycenę wartości portfela praw własności intelektualnej posiadanego przez spółkę. Dennemeyer Consulting GmbH jest renomowaną globalną firmą świadczącą usługi prawne w zakresie patentów, znaków towarowych, weryfikacji danych, wykonywania projektów oraz innych usług związanych z zarządzaniem portfelem własności intelektualnej.

- Jeszcze w tym roku planujemy nawiązać współpracę z profesjonalnym doradcą specjalizującym się w procach M&A. Wiemy, że zawarcie strategicznego partnerstwa jest procesem złożonym, dlatego chcemy się do niego odpowiednio przygotować – mówi Charudutt Shah, członek zarządu Genomtec

Panel diagnostyczny Genomtec ID RP5-PLEX, wykrywa jednocześnie obecność pięciu patogenów infekcji dróg oddechowych: wirusów grypy A/B, RSV (Respiratory Syncytial Virus), SARS-CoV-2 oraz atypowych bakterii Mycoplasma pneumoniae i Chlamydophila pneumoniae. Analizator Genomtec ID, który współpracuje z mikroprzepływową kartą reakcyjną (panel) wewnątrz której dochodzi do analizy genetycznej próbki wymazu pobranego od pacjenta, jest jednym z najmniejszych przenośnych analizatorów genetycznych na świecie.

O spółce Genomtec:

Genomtec jest spółką z branży MedTech specjalizującą się w rozwijaniu zaawansowanych technologii w obszarze diagnostyki genetycznej. Flagowym projektem spółki jest mobilny system diagnostyczny Genomtec ID. System pozwala na szybkie i precyzyjne wykonywanie analizy molekularnej poza środowiskiem laboratoryjnym bez konieczności zaangażowania wykwalifikowanego personelu laboratoryjnego. Rozwiązanie wykorzystuje technologię mikroprzepływową oraz autorską, chronioną patentem, technologię izotermalną SNAAT.

Spółka posiada certyfikację EU CE-IVD dla panelu diagnostycznego Genomtec ID RP5- PLEX, który wykrywa jednocześnie obecność pięciu patogenów infekcji dróg oddechowych: wirusów grypy A/B, RSV (Respiratory Syncytial Virus), SARS-CoV-2 oraz atypowych bakterii Mycoplasma pneumoniae i Chlamydophila pneumoniae.

Siedziba spółki mieści się we Wrocławiu. Genomtec ma także odział w Wielkiej Brytanii, gdzie zlokalizowana jest część międzynarodowego zespołu badawczo – inżynieryjnego.

Źródło: Spółka, #GMT

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości