Już niedługo premiera pierwszej adaptowanej gry Blockchain w modelu Play and Earn NFT Staking 2.0 od Gaming Factory | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 wrz 2022, 09:28

Już niedługo premiera pierwszej adaptowanej gry Blockchain w modelu Play and Earn NFT Staking 2.0 od Gaming Factory

Gaming Factory, notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie producent i wydawca gier wideo, dywersyfikuje działalność. Studio dołącza do wąskiego grona firm, które w swoim modelu biznesowym oferują gry Blockchain. Spółka wzbogaca swoje portfolio o tytuły funkcjonujące w modelu  Play to Earn (P2E) i cyfrowe assety NFT. W tym celu nawiązała współpracę z doświadczonymi partnerami, którzy mają know-how we wspomnianym obszarze. Na platformie należącej do jednego z nich – moonie.io – wkrótce dostępny będzie pierwszy wspólny projekt – Bug Academy, z portfolio wydawniczego Gaming Factory.

- Technologie Blockchain w tym i NFT mają coraz większy wpływ na wiele aspektów cyfrowego życia, także na gamedev. Ich obecność może doprowadzić do rewolucji w naszej branży, m.in. poprzez wsparcie trendu Metaverse. Chcemy, aby akcjonariusze Gaming Factory byli beneficjentem tych zmian, dlatego już teraz odważnie wkraczamy w nowy obszar – mówi Mateusz Adamkiewicz, prezes zarządu Gaming Factory. – Aby być jednym z pionierów tego rodzaju gier nawiązaliśmy współpracę z partnerami: Switch to Blockchain Studio oraz MoonieNFT, którzy posiadają know-how w obszarze nowych technologii. Eksplorację tego nowego dla nas segmentu zaczynamy od tytułu z naszego portfolio wydawniczego Bug Academy – dodaje Mateusz Adamkiewicz.

Wspólne prace trwają już od kilku miesięcy.

- Istotnym było, aby Bug Academy mogła wykorzystywać mechanizm flagowego produktu firmy Moonie NFT Staking 2.0 – będącego całościowym systemem zdecentralizowanej rozgrywki. Poprzez posiadanie NFT i wchodzenie z nim w liczne misje, gracz będzie posiadał możliwość zdobycia wielu profitów. Celem każdego zadania jest bowiem wejście do ostatniej, finałowej misji i zdobycie głównej nagrody– mówi Mateusz Adamkiewicz.

Dzięki nawiązanej współpracy firmy zamierzają promować gry w modelu Play and Earn, stawiając na projekty, które jednocześnie zaoferują graczom mnóstwo rozrywki, nie tylko z samej gry, ale także z faktu posiadania atrakcyjnych i użytecznych assetów NFT, a dodatkowo dostarczą im zachęty ekonomiczne.

Bug Academy będzie dostępna w nowej odsłonie na platformie Moonieverse należącej do MoonieNFT. Moonieverse to kluczowy projekt firmy, bazujący na własnym tokenie MNY, eksponujący gry typu GameFi, które przynoszą graczom pasywne dochody. Twórca platformy, Michał Szachno, jest współzałożycielem pierwszej na świecie regulowanej firmy blockchain (VAIOT.AI) i pierwszych w historii aktywów regulowanych przez VFA (VAI) . Projekt MoonieNFT był jedną z największych premier rynku Play to Earn w 2021 roku.

Drugi partner Gaming Factory – Switch to Blockchain Studio – sprawuje funkcję doradczą w procesie adaptacji gier świata rzeczywistego do wirtualnego. Do jego zadań należy m.in. ocena ich przyszłego potencjału, dobór właściwej tokenomii czy też assetów NFT. Spółka również koordynuje prace zespołów: projektowych, programistycznych oraz digital marketing. Spółka za cel stawia tworzenie przestrzeni gdzie spotykają się typowi gracze WEB 2.0 oraz entuzjaści WEB 3.0.

Gaming Factory, oprócz produkcji i wydawnictwa gier wideo, planuje dostosowywać tytuły ze swojego portfolio do łańcucha Blockchain, a także pozyskiwać gry od innych studiów. Wybrane projekty trafią na platformę Moonieverse.

Spółka zapowiada, że do końca br., wspólnie z firmą Asmodev, udostępni stworzoną od podstaw grę NFT.

O spółce Gaming Factory

Gaming Factory to producent i wydawca gier na PC i konsole notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka produkuje i wydaje gry o zróżnicowanej tematyce, w tym: symulatory, gry przygodowe, gry akcji, tycoon. Od 2022 roku model biznesowy firmy zakłada także produkcję i adaptację gier do świata Blockchain z wykorzystaniem assetów NFT i funkcjonujących w modelu play-and-earn (PaE).

Źródło: Spółka, #GIF

Zobacz także: Gaming Factory SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości