Przejdź do treści

udostępnij:

Podwyżka płacy minimalnej nie zmienia bardzo scenariusza na '23 - Kightley, NBP

Zapowiedziana przez rząd podwyżka płacy minimalnej nie zmienia bardzo scenariusza w gospodarce na 2023 r. - powiedziała w TVP Info wiceprezes NBP Marta Kightley.

"Nie będziemy mieć Ankary w Warszawie. Przyjrzeliśmy się podwyżce płacy minimalnej i to nie jest tak, że to bardzo zmienia nasz scenariusz tego, co będzie się działo w przyszłym roku. Prognozujemy sobie mniej więcej jak będą rosły płace w przyszłym roku i to tego obrazu zdecydowanie nie zmienia. Proszę pamiętać, że gospodarstwa domowe najbardziej dotknięte inflacją to są te najmniej uposażone. (...) Nie będziemy mieć scenariusza tureckiego" - powiedziała.

Rząd zapowiedział podwyżkę płacy minimalnej w pierwszej połowie 2023 r. o niecałe 16 proc. rdr, a w drugiej połowie o niemal 20 proc. (PAP Biznes)

tus/ osz/

udostępnij: