BeeIN nawiązuje współpracę z PAGRĄ i dołącza do realizacji projektów w innowacyjnej formule ESCO | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
16 wrz 2022, 11:31

BeeIN nawiązuje współpracę z PAGRĄ i dołącza do realizacji projektów w innowacyjnej formule ESCO

Notowana na NewConnect spółka BeeIN, dostawca rozwiązań z sektora OZE, podpisała 14 września umowę o szacowanej wartości 15 mln zł z firmą PAGRA. Zawarcie kontraktu obejmuje m.in. dostarczanie paneli fotowoltaicznych klasy premium LEAPTON oraz DAH SOLAR FULL SCREEN i wspólne prowadzenie projektów w modelu ESCO dla przedstawicieli samorządów oraz biznesu. Zawartą umowę poprzedziły pierwsze transakcje o łącznej wartości 1,5 mln.

W ramach podpisanej umowy BeeIN została dostawcą japońskich paneli fotowoltaicznych LEAPTON, których zwiększona moc wyjściowa i wydajność w warunkach zacienienia zapewniają stabilniejszą oraz bardziej efektywną produkcję energii elektrycznej. Są to panele klasy premium, znajdujące się na liście Tier 1 wg klasyfikacji Bloomberga, która obejmuje producentów fotowoltaiki docenionych za gwarancję jakości oraz stabilną pozycję na rynku.

- Obserwujemy, że w dobie dynamicznych wzrostów cen prądu renomowane produkty japońskiej firmy LEAPTON Solar zyskują uznanie zwłaszcza wśród klientów biznesowych, którzy doceniają większą efektywność technologii LEAPTON. Fotowoltaika obecnie dynamicznie rozwija się w segmencie biznesowym i dotyczy firm oraz przedsiębiorstw komunalnych, które są zmuszone optymalizować koszty energii elektrycznej i budować swoją niezależność energetyczną. Pomimo widocznych na rynku problemów z dostawami paneli fowotoltaicznych i komponentów z sektora OZE BeeIN ma na bieżąco uzupełniane stany magazynowe, dlatego możemy zagwarantować naszemu partnerowi stabilność realizacji projektów i planowania sprzedaży – wyjaśnia Michał Sochacki, Prezes Zarządu BeeIN.

Oprócz produktów firmy LEAPTON Solar spółka będzie dostarczać PAGRZE także panele fotowoltaiczne DAH Solar w opatentowanej technologii Full Screen, które zapewniają uzyskanie do 11,5% większej efektywności niż w przypadku standardowych paneli PV. W ramach współpracy BeeIN zapewni też swojemu partnerowi dostawy innych komponentów niezbędnych do realizacji projektów z zakresu OZE.

Istotnym przedmiotem umowy jest wspólne realizowanie przedsięwzięć w modelu ESCO, który umożliwia zwiększenie efektywności energetycznej bez konieczności ponoszenia przez klientów nakładów finansowych.

- Stawiamy na jakość i rzetelność naszych usług, które dla naszych klientów stanowią nie tylko element optymalizacji kosztowej, ale także gwarancję profesjonalnego zabezpieczenia dostaw energii. Oferowana przez nas zielona energia w modelu ESCO daje im komfort prowadzenia bieżącej działalności, a wysoka jakość usług powoduje, że nasza oferta cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zarówno ze strony biznesu, jak i samorządów. Współpraca z BeeIN, które podobnie postrzega rozwój rynku i potrzeby klientów, pozwoli nam świadczyć usługi w jeszcze lepszym standardzie i zwiększyć portfel realizowanych projektów – komentuje Kornel Dybul, prezes PAGRA Sp. z o.o.

- Cieszę się, że dzięki nawiązaniu współpracy ze spółką PAGRA osiągniemy efekt synergii, jaką dają przewagi konkurencyjne cenionych na rynku produktów BeeIN oraz duże nadzieje pokładane przez klientów w nowatorskim modelu ESCO, który zyskuje zwiększoną popularność w dobie spowolnienia gospodarczego. Jestem przekonany, że podpisanie kontraktu stanie się kolejnym istotnym krokiem we wspólnym rozwoju obydwu organizacji oraz pozwoli spółkom jeszcze efektywniej zwiększać tkwiący w nich potencjał, m.in. dzięki realizowaniu projektów jako konsorcjum – mówi Michał Sochacki, Prezes Zarządu BeeIN S.A.

Założona przez Kornela Dybula i Krzysztofa Fabisza PAGRA Sp. z o.o. to wschodzący lider projektów fotowoltaicznych dla biznesu oraz przedsiębiorstw użyteczności publicznej, które są realizowane w innowacyjnej formule finansowania – ESCO. Jej wdrożenie pozwala klientom pokrywać koszty inwestycji w OZE z generowanych przez nią oszczędności, dzięki czemu zwiększa dostępność odnawialnych źródeł energii dla samorządów i biznesu oraz przyspiesza uzyskanie niezależności energetycznej. Spółka systematycznie zwiększa portfolio swoich klientów, wykonując w formule ESCO instalacje fotowoltaiczne dachowe oraz naziemne.

W związku z ambitnymi celami wyznaczonymi przez Komisję Europejską, które obejmują zwiększenie skali inwestycji w odnawialne źródła energii, i ze względu na dynamiczny rozwój rynku oraz konsekwentne wdrażanie obranego modelu biznesowego PAGRA planuje w najbliższym czasie zrealizować 20 MW instalacji dla swoich klientów.

O spółce BeeIN:

BeeIN jest dostawcą rozwiązań i bezpośrednim, certyfikowanym przedstawicielem wiodących światowych producentów komponentów OZE. Spółka świadczy również usługi montażu, monitoringu oraz serwisu uznanych producentów pomp ciepła (SPRSUN, DAIKIN, AIWA). BeeIN rozwija własny sklep e-commerce: www.beeIN.pl oraz marketplace: www.OutletOZE.pl, Notowaną na rynku NewConnect spółkę wyróżnia strategia bazująca na zdywersyfikowanych filarach biznesu oraz najwyższej jakości urządzeniach i komponentach z wieloletnią gwarancją. Dalsze perspektywy rozwoju firmy skupiają się m.in. wokół dynamicznie rosnącego rynku pomp ciepła oraz działań zmierzających ku sukcesywnej ekspansji zagranicznej.


 

Źródło: Spółka, #BEE

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości