Plot Twist zmierza na targi EGX London | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 wrz 2022, 12:42

Plot Twist zmierza na targi EGX London

Po sukcesie The Last Case of Benedict Fox na targach Gamescom w Kolonii i PAX w Seattle, krakowskie studio Plot Twist szykuje się do kolejnego wydarzenia. Tym razem autorski projekt zostanie zaprezentowany na Targach EGX w Londynie (22-25 września). Do tej pory gra spotyka się z ogromnym zainteresowaniem krytyków, graczy i mediów. Tytuł został okrzyknięty najbardziej oczekiwaną grą na Xbox-a. Premiera planowana jest wiosną 2023 roku. 

- Udział w najważniejszych wydarzeniach branżowych, takich jak Gamescom, czy PAX dało nam bardzo cenne informacje o tym, jak gracze odbierają naszą grę. Zebraliśmy fantastyczny feedback, dzięki któremu doskonale wiemy, jakie są oczekiwania względem naszej produkcji. Na tym nie koniec, nasz następny przystanek to EGX London, gdzie ponownie zaprezentujemy The Last Case of Benedict Fox. Liczymy, że także po tym evencie wishlista tytułu znacząco się powiększy – mówi Paweł Czapla, prezes zarządu Plot Twist.

Targi EGX w Londynie są uznawane w branży gamedev za jeden z najciekawszych eventów dedykowanych elektronicznej rozrywce.

– Gracze doceniają przede wszystkim stworzony przez nas styl rozrywki, rozbudowany gameplay, czy niecodzienne mechaniki. Więcej na ten temat opowiedziałem podczas panelu o grach indie na PAX West. Jednym z rozmówców był Reggie Fils-Aimé, były prezes i dyrektor zarządzający Nintendo of America – dodaje Bartłomiej Lesiakowski, dyrektor kreatywny Plot Twist.

Premiera The Last Case of Benedict Fox planowana jest wiosną 2023 roku. Gra będzie dostępna w wersjach na Xbox Series X|S i PC. Wydawcą projektu jest Rogue Games.  Historia The Last Case of Benedict Fox rozegra się w bostońskim domu, w którym – w niewyjaśnionych okolicznościach – doszło do zaginięcia dziecka. Samozwańczy detektyw, połączony podczas narodzin z istotą pochodzącą z innego wymiaru – Benedict Fox – wraz ze swoim towarzyszem – demonem, postarają się odkryć losy tajemniczej rodziny.  

Karta Steam: https://store.steampowered.com/app/2023360/The_Last_Case_of_Benedict_Fox/    

O spółce Plot Twist:  

Plot Twist (dawniej Awesome Industries) powstało w 2013 roku. Główną działalnością studia jest produkcja gier wideo na PC i konsole. Początkowe lata działalności firmy koncentrowały się na projektach mobilnych. Najważniejszym projektem w portfolio spółki jest Drift Zone. Tytuł zadebiutował w 2014 roku w Google Play i AppStore, a w kolejnych latach także na PC i konsolach. W 2020 roku odbyła się premiera kolejnej części projektu – Drift Zone Arcade – w wersji na Nintendo Switch. Od 2021 roku Plot Twist jest spółką akcyjną.  

Źródło: Spółka, #PLOT TWIST

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości