BM mBanku rekomenduje "kupuj" LPP; cena docelowa 11,5 tys. zł za akcję | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 wrz 2022, 17:14

BM mBanku rekomenduje "kupuj" LPP; cena docelowa 11,5 tys. zł za akcję

Analitycy BM mBanku, w raporcie z 15 września wznowili wydawanie rekomendacji dla LPP od zalecenia „kupuj” i wyznaczyli cenę docelową na poziomie 11.500 zł za jedną akcję spółki.

Rekomendacja została wydana przy kursie akcji LPP na poziomie 8.355 zł. W środę około godziny 16.50 kosztowały one 8.500 zł.

„Uważamy, że spółka jest relatywnie odporna na nadchodzące spowolnienie gospodarcze na tle branży. Nasz optymizm wynika z istotnego udziału segmentu value-for-money w miksie sprzedaży, solidnego bilansu, oczekiwanej odbudowy sprzedaży po opuszczeniu Rosji, atrakcyjnych perspektyw rozwoju w średnim terminie oraz ryzyka zwiększonej ekspansji fiskalnej w Polsce” – napisali analitycy w raporcie.

Ich zdaniem, wraz z nadchodzącym spowolnieniem gospodarczym i erozją dochodu klienci będą wybierać produkty z niższej półki cenowej.

„Sądzimy, że głównym beneficjentem tego środowiska będzie Sinsay, oferujący relatywnie tanie produkty. Już obecnie Sinsay generuje ok. 40 proc. sprzedaży, a grupa intensywnie stawia na jego rozwój. Efekt ten będzie wspierany przez obecność uchodźców, których koszyk zakupowy jest przeważony podstawowymi produktami” – napisano w raporcie.

Analitycy BM mBanku oceniają, że utrata rynku rosyjskiego przyniesie negatywne implikacje dla grupy.

„Grupa zamierza jednak przesunąć nakłady inwestycyjne w kierunku krajów bałtyckich i regionu SEE, zamykając rok 2022/23 lekkim spadkiem powierzchni ok. 8 proc. rdr i wzrostem sprzedaży do 16 mld zł. Uważamy, że spółka będzie w stanie tego dokonać (zakładamy 15,6 mld zł przychodów)” – napisano.

Analitycy spodziewają się, że w 2022 roku nastąpi redukcja marży brutto o 5,7 pp. i marży EBITDA skor. o 7,2 pp. rdr, z powodu braku sprzedaży w Rosji i wyższego rabatowania.

„W średnim terminie spółka posiada bardzo atrakcyjne perspektywy rozwoju. Grupa zamierza zwiększyć powierzchnię o odpowiednio 15 proc. i 10-15 proc. rdr w 2023 i 2024 roku. Plany zakładają rozwój przede wszystkim segmentu Sinsay oraz ekspansję geograficzną w SEE, m.in. w Rumunii i Bułgarii, zwiększając tym samym ekspozycję na regiony, w których rynek odzieży ma rozwijać się znacznie szybciej od całego rynku europejskiego” – podano w raporcie.

W rekomendacji analitycy założyli, że nie nastąpi eskalacja konfliktu na linii Chiny – Tajwan, co spowodowałoby utratę ok. 1/3 dostawców grupy i znacząco zwiększyłoby koszty transportu.

„Oczekujemy, że w trudnym otoczeniu makro spółka zanotuje atrakcyjne dynamiki wzrostu rdr wyniku EBITDA, odpowiednio 13 proc. i 35 proc. w 2023 i 2024 roku. Uważamy, że obecna waluacja na poziomie ok. 5x EV/EBITDA’24 z ok. 20 proc. dyskontem do grupy porównawczej nie uwzględnia potencjału rozwoju grupy w średnim terminie. Stąd wznawiamy rekomendację na walory LPP z ceną docelową 11.500 zł i zaleceniem kupuj” – napisano.

Autorem rekomendacji jest Janusz Pięta. Pierwsze udostępnienie rekomendacji do dystrybucji miało miejsce 15 września 2022 roku o godzinie 8.35.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku znajduje się plik PDF.

(PAP Biznes), #LPP

pam/ asa/

Załączniki:

Zobacz także: LPP SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości