Allegro pracuje nad aktualizacją średnioterminowych oczekiwań do 2026 roku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 wrz 2022, 13:08

Allegro pracuje nad aktualizacją średnioterminowych oczekiwań do 2026 roku

Allegro pracuje nad aktualizacją swoich średnioterminowych oczekiwań w latach 2023-2026, wnioski z przeglądu powinny być przedstawione w pierwszym kwartale przyszłego roku - poinformował CFO Allegro Jon Eastick.

"W pierwszym kwartale 2023 roku chcielibyśmy przedstawić wnioski z naszego przeglądu średnioterminowych oczekiwań na lata 2023-2026. One mogą się zmienić, zwłaszcza po wybuchu wojny w Ukrainie" - powiedział Eastick podczas czwartkowej telekonferencji.

Nowe średnioterminowe oczekiwania mają odzwierciedlać zmieniające się otoczenie biznesowe w strukturze kosztów i skupić się na zwiększaniu wydajności.

W lutym Allegro zapowiadało, że roczny wzrost GMV Allegro w latach 2022-2026 ma być na poziomie powyżej 20 proc., przychody grupy mają w tym czasie rosnąć o wysokie kilkanaście proc., a skorygowana EBITDA w środkowych lub wyższych rejestrach 20 proc.

Planowane roczne nakłady kapitałowe Allegro w latach 2023-2026 miały wynieść 1-1,3 mld zł rocznie.

Poziom zadłużenia grupy miał spadać z około 3.0x przy planowanym przejęciu Mall Group do około 1.0x w 2025 roku.

Eastick poinformował podczas telekonferencji, że obserwowane spowolnienie gospodarcze, w tym silnie rosnąca inflacja, nie miało do tej pory wpływu na wolumeny sprzedaży na polskim rynku. Spółki z przejętej w tym roku grupy Mall Group powinny powrócić do wzrostu w końcówce trzeciego kwartału lub w czwartym kwartale.

(PAP Biznes), #ALE

pr/ asa/

Zobacz także: Allegro.eu SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości