Nowy prezes Allegro wskazuje trzy priorytety w dalszym rozwoju spółki | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 wrz 2022, 11:58

Nowy prezes Allegro wskazuje trzy priorytety w dalszym rozwoju spółki

Nowy prezes Allegro Roy Perticucci wskazał trzy główne piorytety, którymi będzie się kierować przy dalszym rozwoju spółki: rozwój niektórych segmentów produktów, ekspansja za granicą oraz nowe usługi z obszaru fintech. Chce też skupiać się na kontrolowaniu kosztów i generowaniu gotówki.

Roy Perticucci, który został prezesem Allegro miesiąc temu, poinformował, że przez kilka pierwszych tygodni pracował ze swoimi współpracownikami nad określeniem priorytetów.

Pierwszym priorytetem nowego prezesa Allegro będzie utrzymanie koncentracji na dalszym wzroście.

"Musimy zwiększać nasze doświadczenie w takich segmentach rynku jak produkty związane z ochroną zdrowia, pielęgnacją, modą i artykułami spożywczymi. To są obszary szczególnie interesujące dla naszych klientów. Żeby to zrobić musimy pozyskać nowych kupców do naszych platform. Musimy więc równie dużą uwagę przywiązywać zarówno do naszych klientów, jak i do firm, które będą sprzedawać produkty przez nasze kanały sprzedażowe" - powiedział Perticucci podczas czwartkowej telekonferencji.

Perticucci wrócił uwagę, że został prezesem Allegro w momencie, gdy spółka wyszła z Polski na rynki krajów ościennych. Drugim priorytetem jest więc ekspansja międzynarodowa.

"Następne kroki nie będą łatwe, zwłaszcza w tym momencie, gdy wyniki są pod presją rosnących kosztów i obarczone niepewnością" - powiedział.

"Zakup Mall Group wymaga dużo wysiłku. W następnym roku musimy przekonać najpierw czeskich, a później słowackich klientów do zainteresowania się naszym modelem zakupowym" - dodał.

Trzecim priorytetem nowego prezesa Allegro są usługi finansowe.

"Moją wizją jest rozwój usług fintech w modelu samofinansującym się, z pozytywną EBITDA. Żeby to osiągnąć, musimy rozwijać nowe produkty" - powiedział Perticucci.

Jak wskazał prezes, powyższe trzy priorytety są zorientowane na dalszy wzrost biznesu Allegro.

"Chcemy też skupiać się na generowaniu gotówki i uważnym podejściu do kosztów. Moją troską są słabe wyniki sprzedażowe niektórych spółek z grupy Mall w pierwszej połowie roku, ale dobrą wiadomością jest to, że wzrost wraca w drugiej połowie roku. Cały czas musimy jednak skupiać się na marżach" - powiedział.

"Ważną kwestią w zakresie kosztów jest transport. Klienci w Europie oczekują darmowych dostaw. Usługa Smart! okazała się wielkim sukcesem, dzięki oferowaniu tanich dostaw. Musimy intensyfikować współpracę z firmami transportowymi, żeby radzić sobie z rosnącymi kosztami, np. paliw" - dodał.

Prezes Allegro chce też dokonać przeglądu aktywów pod kątem ich rentowności.

"Chcemy też spędzić więcej czasu nad wykorzystaniem już istniejącej bazy naszych pracowników i ich umiejętności, a mniej skupiać się na poszukiwaniu nowych pracowników, co nie oznacza, że rezygnujemy całkowicie ze zwiększania zatrudnienia" - powiedział Roy Perticucci.

(PAP Biznes), #ALE

pr/ gor/

Zobacz także: Allegro.eu SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości