Backlog Pekabeksu wynosił na koniec czerwca 1,12 mld zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
30 wrz 2022, 09:58

Backlog Pekabeksu wynosił na koniec czerwca 1,12 mld zł

Portfel zamówień grupy Pekabex wynosił na koniec czerwca 1,12 mld zł, co oznacza wzrost o 8 proc. rdr - podała spółka w komunikacie prasowym.

W pierwszej połowie 2022 roku skonsolidowane przychody Pekabeksu wyniosły blisko 838 mln zł, co oznacza wzrost o 31 proc. rdr. EBIT wzrósł o ponad 34 proc. do 42,2 mln zł, a zysk netto o 26 proc. do 28 mln zł.

Na koniec czerwca Pekabex dysponował kwotą 144 mln zł środków pieniężnych (wzrost o 50 proc. rdr).

"W pierwszym półroczu 2022 roku osiągnęliśmy rekordowy poziom przychodów w historii grupy, patrząc na pierwsze półrocza wcześniejszych lat. Wzrost jest zasługą głównie segmentu realizacji kontraktów – prefabrykacji (+ 142,5 mln zł) i związany był ze zwiększonym wykorzystaniem dotychczasowych mocy produkcyjnych oraz wzrostem cen sprzedaży. Sprzedaż w segmencie realizacji kontraktów – usługi budowlane urosła o 67,8 mln zł" - powiedział, cytowany w komunikacie, Robert Jędrzejowski, prezes Pekabex.

"W drugie półrocze weszliśmy z dobrze zdywersyfikowanym portfelem zamówień na poziomie 1,12 mld zł, z czego backlog na ten rok przekracza 812 mln zł" – dodał.

Jak podano, w kolejnych miesiącach zarząd spółki spodziewa się dalszych spadków cen materiałów i usług spowodowanych realizowaniem się scenariusza recesyjnego. Jednak wysoka inflacja, a w szczególności szokowe podwyżki cen energii mogą równoważyć ten trend.

Spółka podała, że wzrosty cen energii nie powinny znacząco negatywnie wpłynąć na wyniki grupy w kolejnych okresach, ponieważ produkcja nie należy od energochłonnych.

(PAP Biznes), #PBX

pel/ osz/

Zobacz także: Pekabex SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości