Emplocity wkrótce zadebiutuje na NewConnect | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 paź 2022, 12:03

Emplocity wkrótce zadebiutuje na NewConnect

Emplocity, zajmująca się automatyzacją procesów w biznesie z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, jest już na ostatniej prostej przed debiutem na „małym parkiecie” warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Zarząd GPW podjął właśnie uchwałę o wprowadzeniu akcji Emplocity do ASO na rynku NewConnect. Debiut technologicznej Spółki planowany jest na połowę października tego roku. W ubiegłym roku Emplocity w ramach oferty publicznej akcji serii B pozyskało 1,5 mln zł na rozwój technologii i produktów.

Emplocity tworzy innowacyjne rozwiązania wspierające prowadzenie biznesu, oparte na konwersacyjnej sztucznej inteligencji. Spółka wykorzystuje metody głębokiego uczenia maszynowego oraz przetwarzania i rozumienia języka naturalnego. Zastosowane algorytmy automatyzują procesy biznesowe klientów pomagając zaoszczędzić czas i pieniądze.

- Nasze rozwiązania są unikatowe i mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy w awangardzie jeśli chodzi o zastosowanie AI w procesach biznesowych. Stworzyliśmy i rozwijamy autorską platformę Emplocity wykorzystując algorytmy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Dzięki niej dostarczamy rozwiązania efektywnie automatyzujące wybrane procesy, również w specjalistycznych dziedzinach wymagających eksperckiej wiedzy. Nasze produkty wchodzą w interakcję z człowiekiem i prowadzą konwersację bazującą na przetwarzaniu języka naturalnego (NLP). – powiedział Arkadiusz Talun, współzałożyciel i Członek Zarządu ds. Technologii Emplocity.

Wśród gotowych produktów opartych na platformie Emplocity są już m.in. EmploBot i HireBot - rozwiązania automatyzujące proces rekrutacji i screeningu. IntraBot wspierający i automatyzujący komunikację wewnętrzną w firmach w wybranych obszarach (onboarding, newsy, szkolenia, sprawy pracownicze, firmowa baza wiedzy). Q&A BOT - chatbot automatyzujący komunikację z klientami. LexBot – bot prawniczy, który w sposób zautomatyzowany wspiera prawników w udzielaniu opinii prawnych dla klientów i w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji.

- Platforma Emplocity może być z powodzeniem wykorzystana do automatyzacji i optymalizacji wybranych procesów - wszędzie tam, gdzie kluczowe jest zrozumienie naturalnego języka użytkowników, rozpoznawanie ich intencji, udzielanie im natychmiastowych odpowiedzi 24/7, rekomendowanie określonych elementów, a także wykonywanie zleconych przez nich akcji, w oparciu np. o dane znajdujące się w wewnętrznych systemach i bazach danych klienta. – dodaje Arkadiusz Talun.

W połowie października możliwy debiut na NewConnect

- Jesteśmy już coraz bliżej celu jaki obiecaliśmy naszym akcjonariuszom, czyli debiutu na NewConnect. Pozyskane środki finansowe podczas ubiegłorocznej oferty publicznej akcji znacząco przyczyniły się do rozwoju naszych produktów i oferowanych rozwiązań. Pomyślnie przeszliśmy weryfikację GPW. Naszą intencją jest zadebiutować już w połowie października tego roku. – podkreślił Krzysztof Sobczak, współzałożyciel i CEO Emplocity SA.

Po dwóch pierwszych kwartałach br. Emplocity wypracowało 1,7 mln zł przychodów ze sprzedaży, co stanowi niemal dwukrotny wzrost względem analogicznego okresu w 2021 r. (854 tys. zł). Wynik był zgodny z przyjętymi przez Spółkę prognozami opublikowanymi w komunikacie giełdowym. Narastająco na koniec drugiego kwartału br. Emplocity miało 977 tys. zł przychodów z tytułu dotacji, względem prognozowanych 785 tys. zł (124 proc. realizacji). W analogicznym okresie ubiegłego roku Spółka osiągnęła przychody z dotacji na porównywalnym poziomie 992 tys. zł. Bardzo dobry wynik przychodowy przełożył się na 376 tys. zł EBITDA (104 proc. realizacji względem przedstawionej prognozy) oraz dodatni wynik netto w wysokości 28 tys. zł (154 proc. realizacji prognozy).

W ostatnim czasie Emplocity podpisało wiele ważnych umów, pozwalających zwiększyć skalę działalności, generowane przychody oraz posiadane w zespole doświadczenie. We wrześniu Spółka poinformowała o realizacji projektu z Uniwersytetem Humanistycznospołeczny SWPS oraz kancelarią Lex Secure 24h.

Poza środkami od inwestorów, Emplocity finansuje swój rozwój wykorzystując granty i dotacje. Łącznie do końca drugiego kwartału br. Spółka pozyskała 11 mln zł wsparcia od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programów tzw. Szybkiej Ścieżki.

Oferta publiczna akcji serii B Emplocity wystartowała 10 sierpnia ubiegłego roku, w tym terminie Spółka rozpoczęła przyjmowanie zapisów na akcje w ramach pierwszej transzy. Od 24 sierpnia 2021 r. na platformie CrowdConnect.pl trwała druga transza oferty. Finalnie Emplocity pozyskało z emisji akcji 1,5 mln zł w ramach oferty publicznej. Środki z emisji zostały przeznaczone m.in. na rozwój nowych produktów (m.in. na opracowanie konwersacyjnej sztucznej inteligencji wspierającej obieg informacji w przedsiębiorstwie), a także ekspansję oraz skalowanie sprzedaży. Pod koniec maja br. Spółka złożyła Dokument informacyjny na Giełdę i tym samym formalnie rozpoczęła proces ubiegania się o wprowadzenie akcji na NewConnect, który zakończył się sukcesem 30 września br.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości