Grodno publikuje wyniki za wrzesień 2022 roku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 paź 2022, 11:31

Grodno publikuje wyniki za wrzesień 2022 roku

Zgodnie z najnowszymi szacunkami, we wrześniu Grodno wypracowało 115,3 mln zł skonsolidowanych przychodów, co oznacza wzrost o 11% rdr. Narastająco po sześciu miesiącach bieżącego roku obrotowego przychody Grupy wyniosły 585,9 mln zł, rosnąc o 8% rdr. Pod kątem sprzedaży było to najlepsze pierwsze półrocze w historii firmy.

grodno wrzesień wyniki

- We wrześniu i w całym ubiegłym półroczu kontynuowaliśmy wzrost, pomimo trudniejszych niż rok temu warunków ogólnogospodarczych. Zgodnie z oczekiwaniami, rosła fotowoltaika dla przedsiębiorstw oraz pompy ciepła. Widzimy dużą aktywność klientów w obszarach związanych z transformacją energetyczną, poprawą efektywności energetycznej. Trudna sytuacja na rynku energii przyspieszyła te zjawiska – skomentował Andrzej Jurczak, Prezes Zarządu Grodno S.A.

Obecnie Grodno odczuwa w szczególności wysokie zainteresowanie urządzeniami grzewczymi, w tym pompami ciepła. Wysoka sprzedaż tych urządzeń ma pozytywnie wpłynąć na dalszy wzrost Grupy w kolejnych miesiącach.

- Pompy ciepła są obecnie najszybciej rosnącym obszarem Grodna i spodziewamy się utrzymania tej tendencji, m. in. w związku z zawartymi ostatnio współpracami dystrybucyjnymi. Oczekujemy, że cały nasz segment OZE wraz z obszarami uzupełniającymi pozostanie motorem Grupy w najbliższych kwartałach. Ubiegły rok biznesowo był dla nas absolutnie rekordowy, jednak bieżący może być jeszcze lepszy – dodaje Prezes Andrzej Jurczak.

W roku 2021/22, pod wpływem wysokiej sprzedaży segmentu OZE, przychody Grodno S.A. wzrosły o 73% rdr do 1,2 mld zł i przełożyły się na 43,1 mln zł zysku netto (+317% rdr).

W ubiegłym tygodniu walne zgromadzenia Spółki podjęło uchwałę zakładającą przeznaczenie 30% rocznego zysku na wypłatę rekordowej dywidendy w wysokości 12,9 mln zł, co oznacza 0,84 zł na jedną akcję. Dzień dywidendy wyznaczono na 5 października 2022 r., a termin wypłaty na 12 października 2022 r.

grodno przchody

O spółce Grodno:

Grupa Grodno jest dostawcą unikalnych w skali kraju kompleksowych rozwiązań budynkowych, a także czołowym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych działającym na polskim rynku.

Grupa świadczy usługi w zakresie audytów oraz projektów oświetleniowych i elektrycznych, wykonywania oraz modernizacji instalacji elektrycznych i energetycznych, programowania automatyki budynkowej, jest też dostawcą złożonych rozwiązań dla przemysłu. Aktywnie rozwija segment zielonej energii pod kątem instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i stacji ładowania pojazdów. Głównym profilem działalności Grupy jest zapewnienie inwestorowi kompleksowych rozwiązań prądowych do każdego typu obiektu budowlanego.

Grupa Grodno należy do grupy dystrybutorów elektrotechnicznych FEGIME Polska.

W październiku 2020 r. Grodno obchodziło 30-lecie działalności.

Źródło: Spółka, #GRN

Zobacz także: Grodno SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości