Grodno szacuje przychody w I półr. 2022/23 na 585,9 mln zł, wzrost o 8 proc. rdr | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 paź 2022, 13:08

Grodno szacuje przychody w I półr. 2022/23 na 585,9 mln zł, wzrost o 8 proc. rdr

Grodno szacuje, że narastająco od początku roku obrotowego, tj. w okresie pierwszego półrocza 2022/23 (kwiecień-wrzesień), skonsolidowane przychody wyniosły 585,9 mln zł wobec 541,9 mln zł w analogicznym okresie przed rokiem, co oznacza wzrost o 8,1 proc. rdr - podała spółka w komunikacie. Pozytywnie na wyniki w kolejnych miesiącach ma wpłynąć sprzedaż m.in. pomp ciepła.

W samym wrześniu 2022 r. przychody wyniosły 115,3 mln zł, co oznacza wzrost o 10,5 proc. rdr.

"We wrześniu i w całym ubiegłym półroczu kontynuowaliśmy wzrost, pomimo trudniejszych niż rok temu warunków ogólnogospodarczych. Zgodnie z oczekiwaniami, rosła fotowoltaika dla przedsiębiorstw oraz pompy ciepła. Widzimy dużą aktywność klientów w obszarach związanych z transformacją energetyczną, poprawą efektywności energetycznej. Trudna sytuacja na rynku energii przyspieszyła te zjawiska" - ocenił, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Andrzej Jurczak.

Jak podano, obecnie Grodno odczuwa w szczególności wysokie zainteresowanie urządzeniami grzewczymi, w tym pompami ciepła. Wysoka sprzedaż tych urządzeń ma pozytywnie wpłynąć na dalszy wzrost grupy w kolejnych miesiącach.

"Pompy ciepła są obecnie najszybciej rosnącym obszarem Grodna i spodziewamy się utrzymania tej tendencji, m.in. w związku z zawartymi ostatnio współpracami dystrybucyjnymi. Oczekujemy, że cały nasz segment OZE wraz z obszarami uzupełniającymi pozostanie motorem grupy w najbliższych kwartałach. Ubiegły rok biznesowo był dla nas absolutnie rekordowy, jednak bieżący może być jeszcze lepszy" – dodał prezes.

W roku obrotowym 2021/22 przychody Grodna wzrosły o 73 proc. rdr do 1,2 mld zł.

(PAP Biznes), #GRN

doa/ gor/

Zobacz także: Grodno SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości