Roof Renovation sfinalizowała zakup 100% udziałów Roof Renovation Sp. z o.o. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 paź 2022, 11:25

Roof Renovation sfinalizowała zakup 100% udziałów Roof Renovation Sp. z o.o.

Roof Renovation (dawniej TopLevelTennis.com S.A.), Spółka z portfela JR HOLDING, notowana na rynku NewConnect od 2008 r., podpisała umowy objęcia akcji serii L oraz przeniesienia na Spółkę własności 100% udziałów w spółce Roof Renovation Sp. z o.o. w celu pokrycia akcji serii L. Spółka dokonała także sprzedaży 100% udziałów w spółce TopLevelTennis.com Sp. z o.o.

Roof Renovation S.A. w dniu 30 września 2022 r. podpisała umowy objęcia akcji serii L oraz przeniesienia na Spółkę własności 100% udziałów w spółce Roof Renovation Sp. z o.o. w celu pokrycia akcji serii L. W ten sposób Roof Renovation S.A. stała się podmiotem dominującym wobec Roof Renovation Sp. z o.o. Emitent dokonał również sprzedaży 100% udziałów w spółce TopLevelTennis.com Sp. z o.o., do której wniesiona została zorganizowana część przedsiębiorstwa obejmująca platformę o charakterze szkoleniowo-sportowym z zakresu tenisa ziemnego.

Roof Renovation Sp. z o.o. tworzy zespół z 15-letnim doświadczeniem w zakresie wykonawstwa lekkiej obudowy hal, przebudową i renowacją dachów, w tym wielkogabarytowych dachów płaskich oraz dachów zielonych, z systemowymi elewacjami, fasadami aluminiowymi, posadzkami i konstrukcjami stalowymi. Spółka od powstania w 2020 roku zrealizowała z sukcesem 38 realizacji na terenie Polski oraz innych krajach Unii Europejskiej i współpracuje z największymi inwestorami m.in.: SK Innovation, Tesla, LG Chem, Zalando, Umicore, LPP oraz Philips. Główne kierunki jej rozwoju obejmują działalność w zakresie wykonawstwa w budownictwie kubaturowym i przemysłowym, działalność w zakresie obrotu nieruchomościami oraz wynajmu, działalność w zakresie produkcji i sprzedaży materiałów budowlanych oraz działalność w zakresie zarzadzania, utrzymania i kontrolowania dachów płaskich z zastosowaniem nowoczesnych oraz innowacyjnych technologii.

„Podjęta decyzja w zakresie powyższego przejęcia to kolejny krok w strategii rozwoju Spółki Roof Renovation. Wspólnie z pozostałymi akcjonariuszami Roof Renovation wierzymy w pełną synergię przy współpracy w innymi podmiotami wchodzącymi w skład JR Holding ASI S.A. Obecność Roof Renovation na rynku NewConnect to także pełna transparentność w zakresie działalności operacyjnej Spółki, która jest bardzo istotnym elementem w działalności spółek z rynku budowlanego. Dodatkowym kluczowym elementem jest możliwość pozyskania finansowania strategicznych celów rozwojowych Spółki.” - ocenia Rafał Wójcik, Prezes Zarządu Roof Renovation Sp. z o.o.

Roof Renovation (poprzednio TopLevelTennis.com S.A.) zadebiutowała na rynku NewConnect w 2008 roku. W 2021 roku Zarząd Spółki po przeprowadzeniu analizy możliwych kierunków związanych z jej rozwojem podjął decyzję o wyborze kierunku rozwoju, który będzie polegał na wydzieleniu działalności związanej z tenisem, do spółki w 100% zależnej od Emitenta i ewentualnej sprzedaży tego podmiotu oraz poszukiwaniu nowych obszarów działalności, w ramach których będzie przebiegać jej rozwój, w tym m.in. poprzez połączenie z innym podmiotem.

Źródło: Spółka, #TLT

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości