CD Projekt zapowiada możliwość rozgrywki wieloosobowej w większości nowych gier | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 paź 2022, 19:18

CD Projekt zapowiada możliwość rozgrywki wieloosobowej w większości nowych gier

CD Projekt zapowiada, że w większości planowanych w przyszłości gier będzie możliwość prowadzenia rozgrywki wieloosobowej jako rozszerzenie trybu dla jednego gracza - poinformował prezes CD Projekt Adam Kiciński.

"Planujemy wprowadzić mechanizm multiplayer w większości planowanych projektów, ale nie chcemy jeszcze określać, które z nich konkretnie będzie miało funkcjonalność rozgrywki wieloosobowej" - powiedział Kiciński podcza wtorkowej telekonferencji dla analityków.

W nadchodzących latach studio zamierza wydać szereg produkcji w ramach franczyz wiedźmińskiej i cyberpunkowej oraz prowadzi prace koncepcyjne nad autorskim, trzecim IP o kryptonimie Hadar.

Wczesne prace koncepcyjne nad tym ostatnim projektem rozpoczęły się w 2021 roku. Obecnie trwają prace nad podstawowymi założeniami i światem - podwalinami do uruchomienia w przyszłości trzeciej linii produktowej.

CD Projekt pod nazwami kryptonimów przygotowuje dodatkowo dwa projekty związane ze światem Wiedźmina na kolejne lata. Jednym z nich jest gra od bostońskiego studia The Molasses Flood - projekt Syriusz. Kolejny projekt ze świata Wiedźmina - Canis Majoris - będzie pełnoprawną produkcją rozwijaną przez zewnętrzne studio kierowane przez twórców związanych w przeszłości z tym uniwersum.

CD Projekt Red przygotowuje dwa dodatki do Cyberpunk 2077: Widmo Wolności, zapowiadane na 2023 rok, oraz projekt Orion.

(PAP Biznes), #CDR

pr/

Zobacz także: CD Projekt SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości