DM BOŚ obniżył rekomendację dla Ferro do "trzymaj" | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 paź 2022, 08:13

DM BOŚ obniżył rekomendację dla Ferro do "trzymaj"

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 3 października, obniżyli rekomendację dla Ferro do "trzymaj" z "kupuj", obniżając cenę docelową dla akcji spółki w horyzoncie 12 miesięcy do 28,7 zł z 37,1 zł

Raport został wydany przy cenie 23,50 zł.

"Uważamy, że otoczenie rynkowe nie jest obecnie korzystne – niższy popyt, wysoki kurs USD, wysokie stopy procentowe. Grupa planuje uruchomienie w I poł. przyszłego roku centrum logistycznego w Rumunii, co oznacza przejściowo wyższe koszty operacyjne i wyższy poziom magazynu" - napisano w raporcie.

"Natomiast wierzymy, że uruchomienie magazynu jest korzystne dla Grupy strategicznie. Nie tylko umożliwi rozwój przychodów i szybszą penetrację rynków południowej Europy, ale także ograniczy koszty usprawniając procesy logistyczne (brak transportu z Polski). Uważamy, że cele zapisane w nowej strategii spółki są realistyczne" - dodano.

DM BOŚ zmodyfikował swoje prognozy finansowe dla grupy najmocniej obniżając oczekiwania na kolejny rok, jednak podnosząc w dłuższym horyzoncie.

Analitycy obniżyli nieznacznie prognozy sprzedaży/ EBITDA/ EBIT na bieżący rok (o 3 proc./ 0 proc./ 4 proc.) i mocniej na kolejny rok (o 2 proc./ 16 proc./ 21 proc.). Większy spadek prognoz na poziomie zysku netto (o 16 proc./ 29 proc. w 2022/2023) wynika z wyższych kosztów odsetkowych (wyższe oprocentowanie, wyższy dług).

DM BOŚ prognozuje, że zysk netto Ferro w 2022 roku wyniesie 62,6 mln zł, a w 2023 roku wzrośnie do 63,9 mln zł.

W samym III kwartale 2022 roku zakłada 12 mln zł zysku netto.

Depesza jest skrótem raportu DM BOŚ, który powstał na zlecenie GPW w ramach giełdowego programu wspierania pokrycia analitycznego. Autorem raportu, którego pierwsze rozpowszechnianie nastąpiło 4 października 2022 r., godz. 7.20., jest Sylwia Jaśkiewicz.

W załączniku znajduje się plik PDF z wymaganymi zastrzeżeniami prawnymi.

(PAP Biznes), #FRO

seb/ asa/

Załączniki:

Zobacz także: Ferro SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości