Stabilizacja cen miedzi na LME; inwestorzy liczą na działania władz Chin | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 paź 2022, 08:50

Stabilizacja cen miedzi na LME; inwestorzy liczą na działania władz Chin

Ceny miedzi zachowują stabilny poziom na LME w trakcie sesji we wtorek. Metal w dostawach 3-miesięcznych na LME jest wyceniany blisko 7.508,00 USD za tonę, notowanych na zakończenie poprzedniej sesji - informują maklerzy.

Na Comex miedź kosztuje 3,4660 USD za funt i zyskuje 1,64 proc.

Inwestorzy liczą, że władze w Chinach ograniczą blokady antywirusowe i podejmą więcej działań w celu ożywienia krajowego rynku nieruchomości, a to spowodowałoby wzrost zapotrzebowania na metale bazowe.

Chińskie organy regulacyjne nakazały chińskim państwowym bankom zapewnienie finansowania dla sektora nieruchomości o wartości co najmniej 85 mld USD. Na rynkach panuje optymizm, że najgorsze w chińskiej branży budowlanej mogło już minąć.

Analitycy wskazują, że trwałe ożywienie działalności infrastrukturalnej w Chinach, a także "miękkie lądowanie" w gospodarce zależą w dużej mierze od rozluźnienia przez władze działań antycovidowych, bo stosują one surową strategię "Zero Covid".

"Chociaż jest mało prawdopodobne, aby podczas najbliższego Kongresu Narodowego chińskiej partii doszło do całkowitego +odwrócenia+ polityki antycovidowej, to w grę może wchodzić stopniowe łagodzenie ograniczeń" - pisze w rynkowej nocie Vivek Dhar, analityk rynku surowców w Commonwealth Bank of Australia.

Na zakończenie poprzedniej sesji miedź na LME w Londynie zniżkowała o 52 USD i kosztowała 7.508,00 USD za tonę. (PAP Biznes)

aj/ asa/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości